• شنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-17514-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معارفه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه

قادری: باید گردشگری را پیشران توسعه استان قرار دهیم

امید قادری به عنوان مدیرکل جدید میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه معرفی شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، در مراسمی که امروز (22 دی) با حضور معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی کشور و جمعی از مسئولین استانی در سالن شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزارشد، امید قادری به عنوان مدیرکل جدید میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه معرفی و از زحمات جلیل بالایی مدیرکل پیشین این اداره کل تقدیر شد.

امید قادری مدیرکل جدید میراث فرهنگی استان کرمانشاه در این مراسم به تشریح مهمترین اولویت های پیش روی خود در حوزه های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان پرداخت و اظهار کرد: باید تلاش کنیم تا گردشگری را به عنوان پیشران توسعه استان قرار دهیم، چراکه در شرایط فعلی و با وجود تحریم های دشمنان نمی توانیم از طریق راه اندازی صنایع سنگین دست به ایجاد اشتغال بزنیم.

وی افزود: همچنین در حوزه کشاورزی نیز به  دلیل اشباع شدن فعالیت ها در این حوزه، خشکسالی ها و عدم تمایل نسل جوان برای ورود به فعالیت های کشاورزی، نمی توانیم ایجاد اشتغال چندانی در این حوزه هم داشته باشیم.

مدیرکل جدید میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه تصریح کرد: در این راستا، باید با استفاده از ظرفیت های موجود در گردشگری استان تحول ایجاد و زمینه ورود جوانان به فعالیت در این حوزه را بیشتر فراهم کنیم.

وی همچنین برجسته کردن روحیه میهمان‌نوازی مردم کرمانشاه به منظور جذب گردشگر را مورد تاکید قرار داد و گفت: مسئولین ارشد استان و نمایندگان مردم کرمانشاه در مجلس در تلاش برای بازگشایی مرزهای استان هستند، اگر شاهد این اتفاق باشیم قطعا در رشد گردشگری کرمانشاه تاثیرات مثبت بسیاری خواهد داشت.

قادری یادآورشد: ازسوی دیگر باید مسیرهای جدید گردشگری هم در استان و هم در منطقه غرب کشور شناسایی و برای جذب گردشگر آن را معرفی کنیم.

وی در ادامه حفظ، احیاء و نگهداری میراث کهن و آثار تاریخی استان را از اولویت های حوزه میراث فرهنگی دانست و افزود: تلاش می شود تا میراث های کهن کرمانشاه را با استفاده از نیروهای کارشناس و متخصص این حوزه معرفی کنیم.

مدیرکل جدید میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه با بیان اینکه باید در صنایع دستی آموزش را در اولویت قرار دهیم، گفت: بخشی از جامعه هدف ما برای این آموزش ها می تواند مددجویان تحت پوشش سازمان های حمایتی باشند تا با بهره گیری از این آموزش ها شغل داشته باشند و به حوزه صنایع دستی استان نیز کمک کنند.

وی همچنین با تاکید براینکه صنایع دستی کرمانشاه نیازمند برندسازی است، عنوان کرد: در بازار رقابتی کنونی، استان های مختلف هرکدام در پی آموزش رشته های مختلف صنایع دستی به منظور برندسازی و ثبت آن به نام خود هستند، لذا نباید اجازه دهیم که ما نیز از این رقابت عقب بیفتیم.

قادری در ادامه متذکرشد: بااستفاده از ظرفیت مرز می توانیم سریعتر از سایر استان ها برای تجاری سازی صنایع دستی خود اقدام کنیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: