• یکشنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-18014-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

شهردار کرمانشاه:

آماده همکاری با مالکین برای نوسازی بافت‌های فرسوده هستیم

شهردارکرمانشاه گفت: شهرداری آمادگی کامل دارد تا در بحث احیا و بهسازی بافت های فرسوده شهر، با مالکانی که شخصا اقدام به شروع عملیات نوسازی می‌کنند، همکاری داشته باشد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، سعید طلوعی در نشست بازآفرینی فضاهای شهری و بهسازی و نوسازی بافت فرسوده با بیان اینکه محلات و بافتهای فرسوده و قدیمی به عنوان یکی از کانونهای اولیه زیست شهری نقش اساسی در مجموعه حیات جامعه شهروندی دارد، گفت: این محلات و مناطق باتوجه به شتاب توسعه فرصت انطباق با شرایط روز را نداشته و دچار فرسودگی شده اند.

وی تأکید کرد: در بازآفرینی فضاهای شهری ماهیت زیست بوم یک منطقه باتوجه به ریشه های تاریخی و فرهنگی باید حفظ شود.

طلوعی با تاکید بر نقش مشارکت شهروندان در بازآفرینی فضاهای شهری گفت: بدون مشارکت شهروندان هیچ اقدامی برای بهسازی و نوسازی بافت های شهری به نتیجه مطلوب نمی رسد و باید به این موضوع توجه ویژه ای شود.

وی از آمادگی شهرداری برای همکاری با مالکین بافت های فرسوده خبر داد و افزود: شهرداری آمادگی کامل دارد تا در بحث احیا و بهسازی بافت های فرسوده شهر، با مالکانی که شخصا اقدام به شروع عملیات نوسازی می‌کنند، همکاری داشته باشد.

شهردار کرمانشاه ادامه داد: بافتهای فرسوده شهری از فقدان برخی خدمات فرهنگی، آموزشی و شهری به لحاظ کمی و کیفی رنج می برند و در برخی خدمات نیز دچار نقص هستند، بنابراین برطرف کردن کمبودها و امکانات خدمات شهری موردنیاز شهروندان ساکن در بافتهای فرسوده باید در دستور کار مناطق قرارگیرد.

وی افزود: همچنین در محدوده بافتهای فرسوده به ندرت شاهد وجود مراکز فرهنگی و عمومی نظیر کتابخانه های عمومی، فرهنگسراها و مراکز بهداشتی، درمانی، امداد و نجات، فضاهای سبز و عمومی لازم و کافی، مهدکودکها و امثال آن هستیم که باید در این زمینه برنامه ریزی شود.

 طلوعی با بیان اینکه سرانه کم خدمات شهری، فضای سبز، مراکزآموزشی، فرهنگی و تفریحی و مشکل امداد رسانی در مواقع بحرانی از آثار منفی عدم برنامه ریزی توسعه و بهسازی در این بافتها است، گفت: برای تأمین و اجرای آنها نیاز به تأمین اعتبار مناسب، همراهی و مشارکت بخش خصوصی و خود شهروندان هستیم.

شهردار کرمانشاه از  تشکیل شورای معماری در شهرداری  کرمانشاه نیز خبر داد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: