• یکشنبه ۳۰ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9710-22614-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

ساماندهی مجموعه تاریخی "تاق بستان" به کجا رسید؟

 به گفته مدیرپایگاه تاریخی تاق بستان مهمترین بخش های پروژه ساماندهی مجموعه تاریخی تاق بستان دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید.

ثریا باباخانی در گفت وگو باخبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، بااشاره به آغاز پروژه ساماندهی مجموعه تاریخی تاق بستان از سال گذشته، اظهارکرد: احداث ساختمان ورودی، ساماندهی و محوطه سازی زمین های تملک شده و نورپردازی و روشنایی از جمله مهمترین فعالیت های عمرانی در مجموعه تاریخی تاق بستان است که از ابتدای سال 96 شروع شد.

وی ادامه داد: احداث ساختمان ورودی مجموعه در مساحت 420 مترمربع شامل بخش هایی همچون سالن معرفی، بلیط فروشی، گالری آثار، کافی شاپ، غرفه صنایع دستی و مانتیتورینگ است که درحال حاضر ساخت این ساختمان به اتمام رسیده است.

مدیرپایگاه تاریخی تاق بستان تاکید کرد: ظرف چند هفته آینده نیز کار تجهیز ساختمان ورودی را انجام خواهیم داد تا برای افتتاح و بهره برداری در دهه فجر امسال آماده شود.

وی همچنین از تلاش برای الکترونیکی کردن بلیط فروشی این مجموعه تاریخی خبر داد و گفت: در این راستا از سازمان میراث فرهنگی کشور درخواست کردیم تا پیش از دهه فجر بحث بلیط فروشی الکترونیکی را در مجموعه تاریخی تاق بستان راه اندازی کند تا این مجموعه اولین مکان تاریخی استان باشد که در آن بلیط فروشی الکترونیکی داریم.

باباخانی در ادامه بااشاره به اتمام ساماندهی و زیباسازی زمین های تملک شده پایین دست مجموعه تاریخی تاق بستان، عنوان کرد: همچنین برای ورود گردشگران به داخل مجموعه اقدام به تعریف یک مسیر ورودی جدید کرده ایم.

وی درادامه از پایان 85 درصد از پروژه نورپردازی و روشنایی داخل مجموعه خبرداد و گفت: تا دهه فجر 15 درصد باقی مانده از پروژه نورپردازی و روشنایی مجموعه تاریخی تاق بستان را به اتمام خواهیم رساند.

مدیر پایگاه تاریخی تاق بستان درخصوص میزان اعتباری که تاکنون برای اجرای این پروژه ها اختصاص یافته نیز گفت: سال گذشته پنج میلیارد و 100 میلیون تومان برای این پروژه ها تخصیص اعتبار داشتیم، امسال نیز سه میلیارد و 500 میلیون تومان برای آنها مصوب شد که تاکنون یک میلیارد و 200 میلیون تومان آن تخصیص یافته است.

به گفته این مسئول، اجرای فاز اول اینترنت شبکه، سیستم نظارت تصویری، پاکسازی و مرمت حفاظتی تاق ها و ... از دیگر پروژه هایی هستند که با تخصیص باقی مانده اعتبار مصوب شده در مجموعه تاریخی تاق بستان اجرایی خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: