• شنبه ۶ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-2814-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

گلزار شهدای کرمانشاه "ثبت ملی" می‌شود

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه از در برنامه بودن ثبت ملی گلزار شهدای کرمانشاه در آینده خبر داد.

حجت الاسلام هادی عسگری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه افزود: بر اساس تفاهمنامه منعقد شده با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قرار شده پس از تکمیل ساماندهی گلزار شهدا، نسبت به ثبت ملی آن اقدام شود.

عسگری ثبت ملی گلزار شهدا را در معرفی شهدا به آیندگان اثرگذار دانست و افزود: با ثبت ملی این آثار آیندگان بهتر می توانند با شهدا و اهداف و آرمان های آنها آشنا شوند.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه در ادامه اشاره ای هم به ساماندهی گلزار شهدای استان کرمانشاه داشت و اظهار کرد: کار ساماندهی 925 گلزار شهدا در استان کرمانشاه باقی مانده که از این تعداد 425 گلزار آن در شهر کرمانشاه واقع شده است.

عسگری ادامه داد: بعد از شهر کرمانشاه بیشترین کار ساماندهی گلزار شهدا در شهرستان های اسلام آباد غرب و دالاهو باقی مانده است.

  عسگری با بیان اینکه در اعتبارات سال 97 بودجه کمی برای ساماندهی گلزار شهدا در نظر گرفته شده بود، ابراز امیدواری کرد: سال آینده شاهد افزایش اعتبارات در این خصوص باشیم.

وی اضافه کرد: اعتبار لازم برای اتمام کار ساماندهی گلزار شهدای استان حدود سه میلیارد تومان برآورد می‌شود.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه اضافه کرد: در صورت تخصیص اعتبار مناسب کار ساماندهی گلزار شهدا ظرف دو سال آینده به اتمام خواهد رسید.

وی همچنین با بیان اینکه استان کرمانشاه 9 هزار و 800 شهید تقدیم انقلاب کرده، افزود: این استان از حیثت تعداد شهدا رتبه هفتم کشور را در اختیار دارد.

عسگری تعداد شهدای زن استان کرمانشاه را 950 شهید اعلام کرد و افزود: استان کرمانشاه رتبه دوم را از نظر تعداد شهدای زن کشور دارد.
 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: