• شنبه ۶ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9711-387-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

یک مسئول:

پول باشد سالن همایش بزرگ کرمانشاه 3 ساله ساخته می‌شود

مدیر طرح‌های عمرانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: در صورت تامین اعتبار، سالن همایش بزرگ کرمانشاه سه ساله ساخته خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، سعید جمشیدی در جمع خبرنگاران با اشاره به پروژه‌های مختلف عمرانی که در حوزه فرهنگ و ارشاد استان در حال اجرا است، افزود: هفت پروژه شامل مجتمع‌های فرهنگی و هنری در شهرهای مختلف استان داریم که برای آنها حدود 24 میلیارد تومان هزینه شده است.

وی میانگین پیشرفت فیزیکی این پروژه‌ها را 85 درصد اعلام کرد و ادامه داد: این پروژه‌ها تقریبا آماده‌اند و اکثر آنها در نیمه اول سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

جمشیدی با بیان اینکه تمام پروژه‌های فرهنگی و هنری استان بر اساس استانداردهای روز ساخته خواهد شد، افزود: کرمانشاه از معدود استان‌هایی خواهد بود که با بهره‌برداری از این پروژه‌ها در اکثر شهرستانها سالن تخصصی موسیقی، تئاتر و گالری تخصصی آثار هنری خواهد داشت.

 وی اظهار کرد: تلاش شده مجتمع‌های فرهنگی و هنری که در هر شهرستان ساخته می‌شود حداقل معادل 10 درصد جمعیت آن شهر ظرفیت داشته باشد.

به گفته جمشیدی، در مجموع برای تکمیل پروژه‌های فرهنگی و هنری استان کرمانشاه یازده میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

مدیر طرح‌های عمرانی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با بیان اینکه در زمان ساخت این پروژه‌های عمرانی بیش از 340 نفر در آنها مشغول به کارند، اظهار کرد: تمام پیمانکاران این پروژه‌ها بومی هستند.

جمشیدی اشاره‌ای هم به سالن بزرگ همایش کرمانشاه واقع در جنب تالار فرهنگی و هنری انتظار داشت و اظهار کرد: این پروژه سازه ویژه‌ای دارد و ساخت آن سه سال زمان می‌برد.

وی اعتبار مورد نیاز برای ساخت این پروژه را 25 میلیارد تومان برآورد کرد و گفت: این  سالن همایش ظرفیت 1200 نفر را دارد و به محض تامین اعتبار ساخت آن آغاز خواهد شد.

مدیر طرح‌های عمرانی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه درباره نگارخانه شهر کرمانشاه نیز خاطرنشان کرد: برای این پروژه نیز تاکنون 3.5 میلیارد تومان هزینه شده و نیمه اول سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: