• دوشنبه ۸ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۲
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9711-4914-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس فدراسیون:

برای کسب اولین مدال جهانی اسکیت خیز برداشته‌ایم

رئیس فدراسیون اسکیت از برنامه ریزی برای کسب اولین مدال جهانی اسکیت ظرف چندسال آینده خبر داد.

بهمن محمدرضایی در گفت و گو باخبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، به کسب اولین مدال طلای اسکیت ایران در رقابت های آسیایی کره جنوبی درسالجاری اشاره کرد و گفت: در برنامه ریزی چهارساله ای که سال 96 برای اسکیت ایران انجام دادیم، هدف گذاری کرده بودیم تا سال 1400 اولین مدال آسیایی این رشته را کسب کنیم، اما خوشبختانه این هدف گذاری سه سال زودتر تحقق یافت و امسال اولین مدال آسیایی اسکیت ایران را در بخش سرعت کسب کردیم.

وی افزود: باتوجه به این موفقیت، اسکیت ایران اکنون برای کسب اولین مدال جهانی‌اش خیز برداشته و برنامه ریزی ها و فراهم کردن زیرساخت ها را برای دستیابی به این هدف آغاز کرده ایم.

رئیس فدراسیون اسکیت به برخی اقدامات صورت گرفته در این راستا اشاره و اظهار کرد: درکنار اینکه پیست ورزشگاه انقلاب را برای تمرین در اختیار گرفتیم، برای اسکان ورزشکاران تیم ملی نیز در حال احداث خوابگاهی هستیم تا زمانی که به اردو دعوت می شوند، دغدغه ای برای سکونت نداشته باشند و با آسودگی خاطر تمرین کنند.

وی در ادامه بابیان اینکه زیرساخت های اسکیت در ایران به سرعت در حال افزایش است، عنوان کرد: مرکزی، اردبیل، خراسان رضوی، کرمانشاه، مازندران و هرمزگان از جمله استان هایی هستند که یا در حال احداث پیست اسکیت استاندارد هستند و یا آن را احداث کرده اند.

محمدرضایی بااشاره به نوپا بودن این رشته در ایران، عنوان کرد: حدود 30 سال پیش رشته اسکیت در ایران پایه گذاری و فدراسیون آن نیز 12 سال پیش راه اندازی شد، لذا انتظاری که درحال حاضر از این رشته می رود به مانند دیگر رشته ها همچون اسکی و کشتی که حدود 100 سال قدمت دارند، نیست.

وی تصریح کرد: البته نمره عملکرد این رشته به نسبت سن و توسعه یافتگی که در کشور پیدا کرده از مطلوب هم بالاتر است.

رئیس فدراسیون اسکیت همچنین از رشد 40 درصدی ورزشکاران سازمان رشته اسکیت در کشور خبرداد و گفت: سال گذشته تعداد ورزشکاران این رشته در کشور حدود 20 هزار ورزشکار بود که امسال به 30 هزار نفر افزایش یافته است.

وی به فعالیت 9 رشته زیرمجموعه اسکیت در کشور نیز اشاره کرد و گفت: بیشترین اقبال ورزشکاران ایرانی به سمت رشته های اسکیت سرعت، اسکیت رولبال و رولر آلپاین است.

محمدرضایی همچنین بااشاره به انتظار رشته اسکیت برای المپیکی شدن، اعلام کرد: از آنجایی که اسکیت رشته ای است که با علم و هنر آمیختگی دارد و باتوجه به گسترش روز افزون، زیبایی و آسیب پذیری کمتر آن نسبت سایر رشته ها، احتمالا در آینده به لیست رشته های المپیکی اضافه خواهد شد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: