• چهارشنبه ۱۰ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9711-5314-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

آئینه کاری‌های تکیه "بیگلربیگی" کرمانشاه احیاء می‌شود

رئیس گروه امور موزه‌های استان کرمانشاه گفت: کار احیاء آئینه کاری‌ها و مرمت تکیه بیگلربیگی مراحل پایانی خود را می گذراند.

اکرم طهماسبی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، بابیان اینکه از یک ماه پیش کار احیاء آئینه کاری و مرمت تکیه بیگلربیگی آغاز شده، اظهار کرد: باتوجه به رطوبت موجود در لایه زیرین آئینه کاری های تکیه و احتمال آسیب دیدگی، کار مرمت و احیاء آن را آغاز کردیم.

وی تصریح کرد: درحال حاضر نیز در مراحل پایانی این پروژه هستیم و تا اواخر بهمن کار احیاء آئینه کاری و مرمت بخش هایی از تکیه به اتمام خواهد رسید.

رئیس گروه امورموزه های های استان همچنین از برنامه ریزی برای تهیه طرح محتوایی موزه خط و کتابت تکیه بیگلربیگی خبر داد و گفت: در تلاشیم تا این طرح بزودی در تکیه بیگربیگی اجرا شود.

وی در ادامه بااشاره به بازدید بیش از 12 هزار نفر از این تکیه در 9 ماهه امسال، عنوان کرد: 100 گردشگر خارجی نیز طی این مدت از تکیه بازدید داشته اند.

طهماسبی همچنین از مرمت موزه باستان شناسی اسلام آباد غرب خبر داد و گفت: پس از اجرای طرح محتوایی موزه در اردیبهشت 98 آن را به بهره برداری خواهیم رساند. همچنین برای موزه کنگاور نیز بعنوان معرفی سایت معبد آناهیتا طرح محتوایی طرح شده است.

به گفته این مسئول در حال حاضر شش شهرستان استان شامل دالاهو، پاوه، سنقر، صحنه، اسلام آبادغرب و کنگاور دارای موزه هستند و راه اندازی موزه در سایر شهرستان های استان نیز در دستور کار قرار دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: