• پنجشنبه ۱۱ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9711-4784-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

تامین بیش از 1200 تن سیب و پرتقال برای نوروز کرمانشاهیان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از تامین ۴۲۷ تن سیب و ۸۰۰ تن پرتقال برای شب عید مردم استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، خسرو شهبازی در کمیته تنظیم بازار استان کرمانشاه که امروز (یازدهم بهمن) برگزار شد، با اشاره به تمهیداتی که برای تامین میوه شب عید اندیشیده شده، افزود: اگرچه هر سال میزان مصرف سیب استان در ایام نوروز ۳۰۰ تا ۳۵۰ تن است، اما امسال ۴۲۷ تن سیب قرمز و سفید از سمیرم و ارومیه تهیه کرده ایم.

وی میزان مصرف پرتقال شب عید استان را نیز هر سال ۶۰۰ تا ۷۰۰ اعلام کرد و یادآور شد: برای امسال نیز ۸۰۰ تن پرتقال در نظر گرفته ایم که تاکنون ۵۷۰ تن آن وارد استان شده است.

به گفته این مسئول، این میوه‌ها در انبارهای کرمانشاه و اسلام آبادغرب ذخیره شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی با بیان اینکه خرید میوه شب عید امسال بیشتر از سالهای گذشته است، خاطرنشان کرد: کمبودی در زمینه تامین سیب و پرتقال نخواهیم داشت.

شهبازی اشاره‌ای هم به توزیع اقلام اساسی مورد نیاز استان در سال جاری داشت و اضافه کرد: در این مدت بیش از ۴۵۰ تن برنج هندی، بیش از ۱۱۰۰ تن برنج تایلندی، ۵۷۰ تن شکر و بیش از ۱۴۰۰ تن مرغ منجمد در استان توزیع شده است.

وی درباره عرضه گوشت قرمز نیز افزود: امسال یسش از 1200 تن گوشت قرمز منجمد و گرم در استان توزیع شده است.


وی از موجودی مناسب اقلام اساسی در انبارهای استان هم خبر داد و تاکید کرد: ۲۵۰۰ برنج هندی و بیش از ۲۰۰ تن برنج تایلندی داریم و نزدیک به ۲۵۰۰ تن برنج تایلندی هم در حال حمل به استان داریم.

شهبازی ادامه داد: ۲۲ تن مرغ منجمد ذخیره شده و ۴۰ تن مرغ منجمد در حال حمل به استان داریم و در زمینه گوشت قرمز منجمد نیز ۸۲ تن موجودی و ۹۰ تن در حال حمل به استان داریم.

شهبازی در بخش دیگری از سخنان خود به مشکل تامین گوشت در استان و نیاز هفتگی ۱۰۰ تا ۱۵۰ تن گوشت قرمز اشاره کرد و ادامه داد: اگرچه کرمانشاه قطب تولید گوشت قرمز کشور است و سالانه ۱۰ هزار تن مازاد تولید داریم، اما اکنون کمبود دام در میادین دام محسوس است که دلیل این امر خروج دام از استان است.

وی در پایان از افزایش حدود دو میلیون قطعه ای جوجه ریزی در دی ماه امسال هم خبر داد که با هدف تامین مرغ مورد نیاز شب عید انجام شده و گفت: در دی ماه بیش از ۳.۶ میلیون قطعه جوجه ریزی در استان داشتیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: