• سه شنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9711-5984-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استاندار کرمانشاه:

کمبود اعتبار ساخت راه آهن کرمانشاه - خسروی را کند کرده است

استاندار کرمانشاه گفت: کمبود اعتبارات روند احداث راه آهن کرمانشاه - خسروی را کند کرده که انتظار داریم وزارت راه و شهرسازی به رفع این مشکل کمک کنند.

 به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، هوشنگ بازوند در آیین کلنگ زنی آزادراه بیستون - کرمانشاه - حمیل، با اشاره به خسارت زیرساخت‌های استان در زلزله آبان ماه سال گذشته گفت: در این زلزله ۱۲۴۱ میلیارد تومان خسارت به زیرساخت‌های استان وارد شد که امسال ۷۰۰ میلیارد تومان در این زمینه به استان اختصاص یافت که تا پایان سال مالی تخصیص آن صورت می گیرد.

 وی افزود برای سال آینده نیز قرار است ۵۵۰ تا ۶۰۰ میلیارد تومان دیگر به استان تخصیص شود.

 بازوند با بیان اینکه ۵۰ درصد این اعتبارات مربوط به حوزه وزارت راه و شهرسازی است، از وزیر راه خواست تا در زمینه تخصیص هرچه سریعتر این اعتبارات به استان کمک کند.


استاندار کرمانشاه همچنین به روند کند احداث راه آهن کرمانشاه - خسروی اشاره کرد و افزود کمبود اعتبارات روند احداث این پروژه را کند کرده و اگر بخش خصوصی پای کار بیاید بانک‌ها حاضرند تا هزار میلیارد تومان تسهیلات بدهند که پروژه شتاب بگیرد که در همین راستا از وزارت راه و شهرسازی تقاضای همکاری داریم.

 استاندار کرمانشاه بازگشایی مرز خسروی را از دیگر خواسته‌های استان عنوان کرد و از وزیر راه و شهرسازی خواستار پیگیری بازگشایی این مرز شد.

 وی همچنین با بیان اینکه بخشی از اعتبارات پروژه احداث آزاد راه بیستون - کرمانشاه - حمیل توسط دولت تامین می شود اظهار کرد: می توانیم از محل کمک‌های فنی اعتباری امسال و سال آینده ۱۵ میلیارد تومان به این پروژه کمک کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: