• چهارشنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9711-7184-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

افتتاح بازار عرضه آبزیان در کرمانشاه

معاون استانداری: باید سرانه مصرف آبزیان را به متوسط کشور نزدیک کنیم

 معاون امور اقتصادی استانداری کرمانشاه گفت: با میانگین سرانه مصرف آبزیان در کشور فاصله یک و نیم کیلوگرمی داریم.

 به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، هدایت حاتمی در مراسم افتتاح بازار عرضه آبزیان در کرمانشاه که امروز(۱۷ بهمن) در ششمین روز دهه مبارک فجر برگزار شد، با اشاره به ضرورت راه‌اندازی چنین بازارهایی، ابراز امیدواری کرد: در سایر مناطق و شهرستانهای استان نیز شاهد برپایی چنین بازارهایی باشیم.

 حاتمی با تاکید بر ضرورت گنجاندن آبزیان در سبد غذایی خانوارها، افزود: باید سرانه مصرف آبزیان استان را از ۹.۵ کیلوگرم حال حاۻر به میانگین کشوری که یازده کیلوگرم است، نزدیک کنیم.

 سید فرزاد افضلی مدیرکل شیلات کرمانشاه نیز در حاشیه افتتاح این بازار ابراز امیدواری کرد: راه‌اندازی این بازار بتواند در ارتقاء سرانه مصرف آبزیان در استان اثرگذار باشد.

افضلی سرانه مصرف آبزیان در استان کرمانشاه را ۹.۵ کیلوگرم در سال اعلام کرد و افزود: با وجود تلاش هایی که در سال های اخیر برای افزایش سرانه آبزیان صورت گرفته، اما هنوز فاصله یک و نیم کیلو گرمی تا رسیدن به میانگین کشور که یازده کیلوگرم است، داریم.

افضلی با اشاره به افزایش دو هزار تنی محصولات شیلاتی در استان کرمانشاه در سال جاری نسبت به سال گذشته اظهار کرد: امسال در مجموع ۱۵ هزار و ۱۲۵ تن انواع محصولات شیلاتی در این استان تولید شد.

افضلی با اشاره به تولید ۵۰ تنی ماهیان خاویاری در استان کرمانشاه در سال افزود: در تلاشیم تا کرمانشاه را به عنوان قطبیض تولیدات کشور معرفی کنیم.

 این بازار در زمینی به مساحت ۷۰۰ مترمربع با سرمایه‌گذاری چهار میلیارد ریال و اشتغالزایی ۱۴ نفر ایجاد شده است.

قرار است در بازار عرضه آبزیان کرمانشاه که در بلوار تاق بستان، جنب فروشگاه زنجیره ای رفاه احداث شده محصولات شیلاتی به شکل خام و پخته عرضه شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: