• چهارشنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9711-2785-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

امام جمعه کرمانشاه:

ایران از قدرتهای برتر جهان در تولید تجهیزات نظامی است

نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه کرمانشاه گفت: به برکت انقلاب اسلامی امروز ایران کشوری قدرتمند و صاحب نفوذ و و بر خلاف قبل از انقلاب مستقل است که در مقدرات منطقه و حتی جهان اثرگذار است.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، آیت الله مصطفی علما در نشست با فرماندهان و جمعی از پرسنل پایگاه پدافند هوایی شهید عسگری کرمانشاه، اظهار داشت: بنا به گفته افسران ارشد زمان شاه، فرماندهان نظامی و مسئولان و حتی خود شخص شاه هیچ اختیاری در تجهیزات نظامی و رویکرد نظامی کشور نداشتند.

وی افزود: همین رویه باعث شده بود که در ابتدای انقلاب و آغاز جنگ تحمیلی علیه ایران توان تولید سیم خاردار را نیز نداشتیم و هیچ کشوری نیز به خاطر تحریم های گسترده آمریکا در آن زمان  به ما حتی  سیم خاردار نمی فروختند.

امام جمعه کرمانشاه گفت: به برکت آرمانهای انقلاب اسلامی  و امام خمینی(ره) مبنی بر استقلال کشور و باور اینکه ما می توانیم  با همه تحریم ها و با دستان خالی  ساخت انواع تجهیزات نظامی را آغاز کردیم و امروز ایران یکی از قدرتهای برتر جهان در تولید تجهیزات روز نظامی است.

وی افزود: امروز جمهوری اسلامی ایران توان تولید جدیدترین موشک ها با بردهای مختلف، ساخت و ارسال ماهواره به فضا، تانک و نفربر و اسلحه و... را بدون کوچکترین وابستگی و اجازه گرفتن از قدرت های دیگر جهان را دارد و دلیل خشم آمریکا نیز از ما همین است.

وی گفت: روزی آمریکا در ایران اختیار همه چیز حتی عوض کردن وزرا و کابینه شاه را داشت، اما امروز ایران توطئه های شوم آمریکا نظیر داعش، سقوط کشورهای منطقه و... را نقش بر آب می کند و دلیل همه عصبانیت ها و بهانه گیری ها نیز همین است.

فرمانده پایگاه پدافند هوایی شهید عسگری کرمانشاه نیز در این مراسم گفت: پیش از انقلاب پدافند هوایی در چهار نقطه کشور فقط به طور سازمانی و تشریفاتی تشکیل شده بود و هیچ وقت عملیاتی نشد.

سرهنگ "کیومرث رستمی" افزود: امروز پوشش عملیاتی پدافندی ایران به دو برابر مساحت ایران رسیده و هرگونه تهدیدی را کیلومترها دور از مرزهای کشور عزیزمان ایران رصد می کند.

وی افزود: امروز سامانه موشکی دفاعی ما به طور کامل کشور را پوشش داده و هر نوع تهدیدی را اعم از جدیدترین موشک و هواپیماهای  پیشرفته را نابود خواهد کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: