• پنجشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9711-7284-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

مدیرکل تامین اجتماعی کرمانشاه:

رشد ۵ درصدی بیمه‌شدگان استان در سال جاری/ ۲۲۰ میلیارد تومان مطالبات داریم

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمانشاه با بیان اینکه از ابتدای امسال هزار میلیارد تومان مستمری به مستمری بگیران پرداخت شده است، گفت: امسال افزایش پنج درصدی بیمه شده های تامین اجتماعی را نسبت به مدت مشابه سال قبل داشتیم.

 به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، حمیدرضا قاسمی در نشست خبری که امروز (۱8 بهمن) برگزار شد با بیان اینکه ۸۰۰ هزار نفر در استان کرمانشاه تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند، افزود: این تعداد معادل ۴۰ درصد جمعیت استان کرمانشاه است. 

  مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمانشاه این میزان افراد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی را متناسب با جمعیت استان ندانست و دلیل آن را نیز مرتبط با وضعیت اشتغال در استان دانست.

 وی ادامه داد: همچنین ۶۰ هزار مستمری بگیر نیز در استان کرمانشاه داریم که مستمری ماهیانه به آنها پرداخت می شود.

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمانشاه یکی دیگر از خدمات تامین اجتماعی را پرداخت بیمه بیکاری اعلام کرد و ادامه داد :حدود پنج هزار نفر نیز در استان کرمانشاه مشمول بیمه بیکاری هستند.

 قاسمی از گردش مالی سه هزار میلیارد تومانی تامین اجتماعی استان کرمانشاه در سال ۹۷ هم خبر داد و یادآور شد: از این میزان هزار میلیارد تومان مربوط به پرداختی به مستمری بگیران است.

 وی اشاره‌ای هم به افزایش بیمه شدگان در سال جاری داشت و با بیان اینکه رشد تعداد بیمه شدگان ارتباط مستقیم با وضعیت اشتغال در استان دارد، خاطرنشان کرد :در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد پنج درصدی بیمه شدگان را داشتیم.

 قاسمی درباره مطالبات معوق اداره کل تامین اجتماعی استان کرمانشاه نیز اظهارکرد: ۲۲۰  میلیارد تومان مطالبات داریم که بخش عمده آن مربوط به پیمانکاران است.

 قاسمی اشاره ای هم به مراکز ارائه خدمات بیمه تامین اجتماعی در استان کرمانشاه داشت و افزود: ۲۷ واحد خدمت رسان در سراسر استان داریم.

وی تاکید کرد: از این تعداد ۱۸ شعبه ثابت در استان کرمانشاه و ۱۴ شهرستان دیگر است و دو شعبه اقماری نیز در نودشه و ثلاث باباجانی که صعب العبور هستند، داریم.

 مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمانشاه گفت: همچنین هفت کارگزاری خدمات بخش خصوصی نیز در کرمانشاه و شهرستان اسلام آبادغرب فعال است.

 به گفته قاسمی نزدیک به ۶۰۰ نفر در این ۲۷ واحد تامین اجتماعی مشغول به کار هستند.

 مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود به معضل طلاق های سوری برای دریافت مسمتری که کرمانشاه نیز مانند دیگر نقاط کشور درگیر آن است اشاره کرد و ادامه داد: پیگیری‌ها برای اصلاح قوانین برای جلوگیری از وقوع این تخلف در حال انجام است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: