• شنبه ۲۰ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-12114-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

خالی شدن حساب 35 کرمانشاهی

رییس پلیس فتا استان: شهروندان مراقب کلاهبرداری با دستگاه اسکیمر باشند

 رییس پلیس فتا استان کرمانشاه از شهروندان خواست تا مراقب کپی شدن کارت‌های اعتباری خود توسط کلاهبرداران باشند تا حسابشان خالی نشود.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، سرهنگ "علی کریمی" با بیان اینکه اخیرا افراد کلاهبردار در قالب فروشندگان دوره گرد به صورت حرفه‌ای و با استفاده از دستگاه اسکیمر اقدام به کپی کردن کارت‌های بانکی همشهریان می‌کنند، اظهار کرد: خیرا 35 نفر به پلیس فتا کرمانشاه مراجعه و عنوان کرده اند که مبالغی از حساب بانکی آن ها توسط افراد ناشناس کسر شده که البته اقدامات اولیه جهت تشکیل پرونده و دستگیری مجرمان اغاز شده است.

کریمی ادامه داد: کلاهبرداران با ترفندهایی کارت بانکی را از مردم دریافت می‌کنند و سپس به بهانه کشیدن کارت در محلی دور از چشم خریدار، دستگاه اسکیمر را در کنار کارتخوان اصلی قرار می‌دادند و کارت را یک بار بر روی اسکیمر برای کپی شدن کارت و بار دیگر بر روی دستگاه کارتخوان به منظور انجام تراکنش می‌کشیدند.

رییس پلیس فتا تصریح کرد: افراد کلاهبردار سپس با دریافت رمز کارت خریدار، کارت اعتباری جدیدی از روی همان کارت کپی کرده و سپس نسبت به خالی کردن حساب بانکی مالباختگان اقدام می‌کنند .

وی همچنین با اشاره به اعتماد بیش از حد مردم به فروشندگان و در اختیار قرار دادن رمز کارت های اعتباری، افزود: بهتر است شهروندان برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده، خودشان اقدام به وارد کردن رمز در دستگاه های کارت خوان کنند.

 کریمی گفت: مالباختگانی که حساب بانکی آن ها خالی و یا کسر شده می توانند روز یکشنبه ( ۲۱ بهمن) به پلیس فتا مراجعه و شکایت خود را ثبت کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: