• چهارشنبه ۸ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9712-7114-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون دادستان کرمانشاه:

طرح شکواییه الکترونیکی در شهرستان‌ها نیز اجرایی می‌شود/ افزایش تعداد دفاتر خدمات قضایی

معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه بااشاره به اجرای طرح پذیرش شکواییه بصورت الکترونیک در شش دفتر خدمات قضایی سطح شهر کرمانشاه، گفت: در تلاشیم تا بزودی این طرح را در شهرستانهای استان نیز اجرا کنیم.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، علی اشرف کرمی با اشاره به اجرای طرح پذیرش شکایات و ثبت اعتراض به قرار نهایی دادسرای عمومی و انقلاب توسط دفاتر خدمات قضایی مستقر در سطح شهر کرمانشاه از ابتدای اسفند، اظهار کرد: به موجب این طرح اشخاص می توانند جهت ارائه شکایت به جای مراجعه مستقیم به دادسرا و ضابطین دستگاه قضایی، به دفاتر خدمات قضایی مراجعه و شکایت خود را تقدیم کنند.

وی باتاکید براینکه این طرح فعلا اختیاری است، افزود: در آینده و ب ا آماده شدن زیرساخت‌های مورد نیاز، پذیرش شکواییه ها صرفاً از طریق دفاتر خدمات قضایی امکان پذیر خواهد بود.

 به گفته این مسئول عناوین اتهامی قابل طرح و پذیرش در دفاتر خدمات قضایی ۸۴۷ عنوان است که لیست آن در دفاتر مذکور قابل دسترس برای مراجعین خواهد بود.

وی تسریع در فرایند تحقیقات مقدماتی، صرفه جویی در وقت و هزینه، قابلیت پذیرش شکایت در سراسر کشور و کاهش مراجعین به دادسرا را از مزایای این طرح اعلام کرد.

معاون دادستان کرمانشاه درخصوص اجرای این طرح در شهرستان ها نیز گفت: امکان پذیرش شکواییه ها به صورت الکترونیکی در شهرستان‌ها و بخش‌های تابعه نیز در دستور کار است و با فراهم شدن زیرساخت‌ها اجرایی خواهد شد.

 وی یادآورشد: در حال حاضر در شهر کرمانشاه شش دفتر خدمات قضایی آماده قبول عرایض تقدیمی شهروندان است و مجوز دو دفتر دیگر نیز آماده شده که تا پایان سال جاری راه اندازی و شروع به کار خواهند کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: