• چهارشنبه ۸ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9712-3184-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استاندار کرمانشاه خبر داد:

رشد ۴۸ درصدی صادرات استان در ۱۱ ماهه امسال

استاندار کرمانشاه گفت: در یازده ماهه امسال صادرات استان رشد ۴۸ درصدی داشته است.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، هوشنگ بازوند در نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان که با حضور رئیس کل گمرک در پایانه پرویزخان برگزار شد، با اعلام اینکه هدف گذاری صادرات امسال استان دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار بوده اظهار داشت: طبق آمار ارایه شده توسط گمرک در یازده ماهه امسال دو میلیارد و ۶۴۰ میلیون دلار صادرات از مرزهای استان صورت گرفته که بسیار فراتر از هدف گذاری انجام شده است.

وی افزود: انتظار می رود صادرات استان  تا پایان سال به حدود دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار برسد که البته این موفقیت با تلاش صادرکنندگان بخش خصوصی و تسهیل گری مدیران حاصل شده است.

بازوند گفت: اگر زیرساخت ها در پرویزخان فراهم بود می‌توانستیم این میزان را تا سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار افزایش دهیم.

استاندار کرمانشاه در ادامه با تاکید بر استفاده بهتر از فرصت مرز در شرایط تحریم، گفت: مرز عراق در این شرایط تحریم یک فرصت برای کشور محسوب می شود و باید از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم.

بازوند گفت: علاوه بر این  با افرایش صادرات شاهد افزایش تولید، بهبود اشتغال و رونق اقتصادی خواهیم بود.

استاندار کرمانشاه همچنین با تاکید بر لزوم بهبود زیرساخت های مورد نیاز در مرزها، گفت: صادرکنندگان، مطالبات درست و به حقی دارند و برای برآورده کردن آنها با جدیت تلاش خواهیم کرد.
 
وی با بیان اینکه با حمایت های ویژه رییس کل گمرک که از مدیران توانمند کشور هستند، مجموعه گمرک برای فاز اول طرح جامع پایانه پرویز خان ۳۴ میلیارد تومان اختصاص داده گفت: باید زمینه بهره گیری از توانمندیهای بخش خصوصی برای توسعه زیر ساخت های مورد نیاز مرز پرویزخان فراهم شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: