• شنبه ۱۱ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9712-485-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

با اشاره به موافقت «شورای امنیت ملی» برای بازگشایی مرز خسروی

معاون استانداری کرمانشاه: طرف عراقی هم باید اعلام آمادگی کند

معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه با اشاره به موافقت شورای امنیت ملی برای بازگشایی مرز خسروی گفت: این شرط لازم است، اما کافی نیست و برای بازگشایی مرز خسروی جهت تردد کاروان های زیارتی، طرف عراقی هم باید اعلام آمادگی کند.

محمدابراهیم الهی تبار در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه در حال حاضر تردد در مرز خسروی برای بازرگانان برقرار است، گفت: پیگیری ها برای بازگشایی مرز خسروی جهت تردد کاروان های زیارتی است که سازمان حج و زیارت تردد زوار از این مرز را منوط به موافقت شورای امنیت ملی کرده بود.

وی افزود: خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته شورای امنیت ملی سرانجام با تردد زوار از این مرز موافقت و این تصمیم خود را به وزارت کشور اعلام کرد و از آنجا نیز به سازمان حج و زیارت ابلاغ شده است.

الهی تبار تصریح کرد: در حال حاضر با کسب این مجوز، سازمان حج و زیارت باید با طرف عراقی خود رایزنی کرده تا بتواند شرایط تردد زوار از این مرز را فراهم کند.

وی خاطرنشان کرد: موافقت شورای امنیت ملی برای تردد زوار از مرز خسروی شرط لازم است، اما کافی نیست و برای تردد زوار از این مرز نیازمند اعلام آمادگی طرف عراقی هم هستیم.

معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه با اشاره به قابلیت های بالای مرز خسروی، گفت: این مرز بین المللی کوتاهترین مسیر برای تردد زوار به سمت عتبات عالیات است و امیدواریم با اعلام آمادگی طرف عراقی بتوانیم تردد کاروان های زیارتی از این مرز را در ایام مختلف سال شاهد باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: