• پنجشنبه ۱۶ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9712-5884-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

مصری:

صدمه زیادی از بدی فضای کسب و کار کرمانشاه دیده‌ایم

نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: از بدی فضای کسب و کار کرمانشاه بسیار صدمه دیده ایم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، عبدالرضا مصری در نشست مجمع نمایندگان استان با جمعی از فعالان اقتصادی و اعضای اتاق بازرگانی کرمانشاه، نامناسب بودن فضای کسب و کار را یکی از مهمترین مشکلات استان دانست و افزود: از این موضوع بسیار صدمه دیده ایم و اگر شرایط اصلاح نشود این صدمه ادامه خواهد داشت.

به گفته مصری براساس آخرین ارزیابی که درباره وضعیت فضای کسب و کار انجام شده، استان کرمانشاه در کنار ایلام و خراسان شمالی بدترین فضای کسب و کار کشور را دارد.

مصری بهبود فضای کسب و کار را نیازمند مدیران خردمند و توانمند دانست و گفت: اگر محیط کسب و کار استان اصلاح شود، ظرفیت‌های بسیاری برای توسعه استان داریم.

وی با بیان اینکه برای بررسی وضعیت فضای کسب و کار شاخص‌های متعددی در بعد مالی، حقوقی، امنیتی، اقتصادکلان، فرهنگی و ... بررسی می‌شود، خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم فضای کسب و کار استان بهتر شود باید در هر یک از این شاخص‌ها یک متولی را مشخص کنیم و به بهبود آن شاخص بپردازیم.

این نماینده مجلس یکی از مهمترین مواردی که بر وضعیت فضای کسب و کار استان کرمانشاه تأثیر دارد را مسائل فرهنگی دانست و اضافه کرد: در برخی از زمینه‌های فرهنگی نواقصی داریم که رفع آن لازمه بهبود فضای کسب و کار است.

وی نمونه این نقص فرهنگی را دید نامناسب برخی از مردم نسبت به سرمایه گذاران اعلام کرد و یادآور شد: در بحث فرهنگ کار و بهره‌وری نیروی کار نیز با مشکلاتی مواجهیم.

وی در ادامه با اشاره‌ به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم تقویت اقتصاد، گفت: اقتصاد قوی کشور را سلطه ناپذیر و نفوذناپذیر می‌کند، اما زمانی که اقتصاد ضعیف باشد، زمینه ورود دشمنان و تسلط آنها نیز فراهم می شود.

نماینده کرمانشاه سپس به برخی از مشکلاتی که در زمینه پیمان‌سپاری ارزی وجود دارد نیز اشاره کرد و یادآور شد: در این زمینه جلسات متعددی برگزار شد، اما باید باور کنیم که کشور در شرایط جنگ اقتصادی قرار دارد و در این شرایط به مدیریت ارز نیاز داریم.

مصری عنوان کرد: با این وجود همچنان پیگیر رفع مشکلاتی که در این بخش وجود دارد، خواهیم بود.

وی همچنین از پیگیری جدی موضوع سهمیه سوخت مرزنشینان کرمانشاه و قیمت آن ظرف ۴۸ ساعت خبر داد.

نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: با پیگیری هایی که انجام شده بخش قابل توجهی از مشکل تضامین برای دو پروژه کلان پتروشیمی و پالایشگاه آناهیتا تا حدودی مرتفع شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: