• شنبه ۱۸ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9712-6484-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

بازار نوروز کرمانشاه "استاندارد" می‌شود

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه از نظارت ویژه بر بازار نوروز خبر داد.

به گزارش ایسنا منطنقه کرمانشاه، محمودرضا نیازی با اشاره بر نظارت ویژه بر بازار نوروز، اظهار کرد: اولویت اصلی تمرکز بر عرضه مواد غذایی، بهداشتی، شوینده‌ها، قطعات خودرو، ترازوهای مورد استفاده در میادین میوه و تره‌بار و مراکز عرضه عمده و جزیی، هزار نازل فعال سوخت مایع(بنزین و گازوئیل) در جایگاه‌های عرضه سوخت و همچنین وسایل بازی در شهر بازی‌ها است.

وی استفاده از کالاهای باکیفیت تولید داخل را حق هر شهروند ایرانی دانست و افزود: کیفیت کالاهای عرضه شده در بازار را در ایام نوروز به دقت رصد می‌کنیم و چنانچه کالاهای موجود در واحدهای عرضه استان مغایر با شاخص‌های استاندارد باشد، اقدامات حقوقی لازم با تولیدکنندگان و عرضه کنندگان این نوع کالا ها به عمل خواهد آمد.

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه با بیان اینکه تولید، ‌توزیع و فروش کالاهای مشمول استاندارد اجباری با کیفیت پایین‌تر از استاندارد یا بدون علامت استاندارد ایران جرم محسوب می‌شود، از برخورد با عرضه هرگونه کالای فاقد استاندارد خبر داد.

وی یادآور شد: شهروندان می توانند با ارسال کد 10 رقمی استاندارد روی کالاها به سامانه پیامکی 10001517، اطلاعاتی شامل نام واحد تولیدی، نام محصول، وضعیت پروانه کاربرد علامت استاندارد و تاریخ انقضای آن را دریافت کنند.

به گفته نیازی مصرف کنندگان می‌توانند در صورت مشاهده کالاهایی که پس از ارسال پیامک به سامانه 10001517 اعتبار آن‌ها تایید نشد یا فاقد علامت استاندارد بود، این اداره کل را از طریق تلفن گویای 24 ساعته 1517 و یا سایت اداره کل استاندارد استان به آدرس http://kermanshahstandard.ir (بخش ارتباط با ما) در جریان قرار دهند تا با متخلفین مربوطه برخورد قانونی شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: