• شنبه ۱۸ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9712-6584-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

رئیس اتحادیه قنادان کرمانشاه:

200 درصد افزایش هزینه داشتیم، اما شیرینی عید را گران نکردیم

رئیس اتحادیه قنادان کرمانشاه گفت: با وجود اینکه حدود ۲۰۰ درصد افزایش هزینه داشتیم، اما برای عید امسال شیرینی را گران نمی‌کنیم.

محمدرضا ناصری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به نزدیک شدن شب عید و افزایش درخواست مردم برای خرید شیرینی، افزود: هیچ افزایش قیمتی برای شیرینی شب عید امسال در نظر گرفته نشده است.

وی ادامه داد: قیمت انواع شیرینی نسبت به عید سال گذشته فقط ۱۰ درصد افزایش داشته که این افزایش قیمت نیز در مرداد ماه اعمال شد و بعد از آن افزایش قیمتی نداشته و تا پایان سال نخواهیم داشت.

وی عنوان کرد: این عدم افزایش قیمت در شرایطی صورت می‌گیرد که بسیاری از هزینه‌ها رشد چند درصدی داشته و به طور میانگین قیمت انواع اقلام مورد نیاز ما تا ۲۰۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

به گفته رئیس اتحادیه قنادان کرمانشاه فقط قیمت جعبه نان شیرینی از کیلویی چهار هزار تومان سال گذشته به کیلویی ۱۷ هزار تومان رسیده است.

ناصری خاطرنشان کرد: در سایر موارد از جمله روغن، آرد، شکر، وانیل، پکینگ پودر، پودر کاکائو و ... نیز افزایش قیمت قابل توجهی داشتیم.

رئیس اتحادیه قنادان کرمانشاه یکی از مهمترین اقلامی که دچار افزایش قیمت شده را شکر اعلام کرد و با بیان اینکه هم اکنون مشکلاتی در زمینه تامین شکر وجود دارد، ادامه داد: برای هر قنادی سهمیه ۵۵۰ کیلو شکر در نظر گرفته شده که جوابگوی نیاز آنها نیست.

وی از پیگیری برای افزایش این سهمیه خبر داد و تاکید کرد: به دنبال آن هستیم که حواله بیشتری از جهادکشاورزی بگیریم.

ناصری درباره قیمت انواع شیرینی شب عید نیز گفت: پرمصرف‌ترین شیرینی در کرمانشاه شیرینی نخودی است که قیمت آن اکنون کیلویی 17 هزار تومان است.

رئیس اتحادیه قنادان کرمانشاه با بیان اینکه شیرینی فانتزی نیز با قیمت حدود 17 هزار تومان از شیرینی‌های پرمصرف به شمار می‌رود، یادآور شد: شیرینی نارگیلی و نخودی نیز قیمت ثابتی ندارد و بر اساس قیمت روز پودر نارگیل و گردو تعیین می‌شود.

وی سپس با اشاره به فعالیت ۲۸۰ واحد قنادی در شهر کرمانشاه که ۱۲۵ مورد آنها دارای کارگاه هستند، افزود: در آستانه شب عید نظارت بر فعالیت قنادی‌ها از بعد بهداشتی، کیفیت، قیمت و ... افزایش می‌یابد.

ناصری از مردم خواست شیرینی مورد نیاز خود را حتما از قنادی‌های معتبر تهیه کنند و از خرید شیرینی از دستفروشان و خودروهای سیار خودداری کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: