• چهارشنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9712-22414-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار اعلام کرد:

پرداخت 403 میلیارد تومان وام ازدواج در کرمانشاه/کاهش 13 درصدی آمار طلاق

معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه گفت: در 9 ماهه امسال کاهش 13 درصدی آمار طلاق و افزایش یک درصدی ازدواج را در استان داشته ایم. 

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، محمدابراهیم الهی تبار در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان که امروز (22 اسفند) برگزار شد، بابیان اینکه بانک های استان امسال 403 میلیارد تومان وام ازدواج پرداخت کرده‌اند، گفت: این میزان تسهیلات به 25 هزار جوان کرمانشاهی - قریب به 13 هزار زوج- پرداخت شده است.  

وی تصریح کرد: بانک ملی با پرداخت 6800 فقره بیشترین پرداختی وام ازدواج را بین بانک های استان داشته و کمترین پرداختی هم با یازده فقره مربوط به بانک توسعه صادرات بوده است. 

معاون استانداری کرمانشاه اضافه کرد: طبق آخرین آمار 4900 جوان کرمانشاهی در صف وام ازدواج قرار دارند. 

وی در ادامه اشاره ای هم به آخرین وضعیت ازدواج و طلاق در استان داشت و عنوان کرد: باتوجه به اینکه از سال گذشته مجموعه ای از اقدامات در راستای کاهش آمار طلاق در استان انجام گرفته که شامل فعالیت های مداخله ای حین ازدواج، بعد از ازدواج و مهارت آموزی خانواده ها است، خوشبختانه شاهدیم که شرایط ازدواج در استان وضعیت بهتری را طی می کند و از سوی دیگر روند افزایشی طلاق نیز متوقف شده است. 

الهی تبار یادآور شد: در حال حاضر در سطح استان 30 مرکز پیش بینی شده تا برای زوجینی که می خواهند زندگی مشترک خود را آغاز کنند، یک دوره شش ساعته کلاس آموزشی برگزار می کنند. 

وی افزود: همچنین از زمانی که سامانه "تصمیم" برای مشاوره به زوج هایی که در آستانه طلاق هستند در استان راه اندازی شده، 27 درصد از پرونده های این سامانه که به گروه مشاوران ارجاع شده با سازش همراه بوده است. 

معاون استانداری کرمانشاه در ادامه گفت: با مجموعه این اقدامات در 9 ماهه امسال شاهد کاهش 13 درصدی آمار طلاق و رشد یک درصدی ازدواج در استان بوده ایم. 

وی افزود: براین اساس، برابر هر چهار ازدواج در استان یک طلاق ثبت شده که این آمار در سال گذشته 3.4 دهم درصد ازدواج به ازاء یک طلاق بوده است. 

 الهی تبار در پایان همچنین بر لزوم راه اندازی دبیرخانه ستاد ساماندهی جوانان استان تاکید کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: