• دوشنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۳
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 981-5014-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل ورزش و جوانان کرمانشاه:

امسال را سال تحول زیرساخت‌های ورزشی استان خواهیم کرد

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه گفت: رویکرد اصلی ورزش استان درسال 98 توسعه وشکوفایی زیرساخت های این حوزه است. 

صابر رحیمی در گفت و گو باخبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، بابیان اینکه در حال حاضر پروژه های ورزشی خوبی در سطح استان فعال است، اظهارکرد: بیش از 80 پروژه ورزشی در سطح استان داریم که سال 98 شاهد افتتاح بسیاری از آنها و توسعه زیرساخت های این حوزه در استان خواهیم بود.

وی تصریح کرد: احداث 40 زمین روباز ورزشی، 20 زمین چمن مصنوعی، زمین چمن شماره یک و دو مجموعه ورزشی آزادی، پنج زورخانه، چندین سالن ورزشی سقف کوتاه، خانه جوان کرمانشاه و اسلام آبادغرب، آکادمی پزشکی ورزشی، سرای ورزشکاران، تعمیر استخرهای فرسوده در شهرستان های مختلف و ... از جمله این پروژه ها هستند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان بابیان اینکه سال گذشته جمعا 80 میلیارد تومان اعتبار عمرانی به حوزه ورزش کرمانشاه اختصاص یافت، عنوان کرد: از این رقم حدود 60 میلیارد تومان تخصیص اعتبار داشتیم.

وی اضافه کرد: در سال گذشته همچنین افتتاح سالن‌های سقف بلند ده پهن و سقف کوتاه صحنه، اسلام آبادغرب و هرسین را داشتیم که جمعا بیش از دو میلیارد و 500 میلیون تومان برای احداث آنها اعتبار صرف شده بود و البته حدود سه میلیارد تومان نیز تجهیزات برای این چهارسالن و دیگر سالن های ورزشی استان خریداری شد.

رحیمی در خصوص میزان افزایش سرانه ورزشی استان در سال گذشته نیز افزود: با احداث این سالن های ورزشی شاهد افزایش سرانه ورزشی در برخی از شهرستان های استان بودیم و در مجموع وضعیت سرانه ورزشی کرمانشاه به نسبت میانگین کشوری بالاتر است.

به گفته این مسئول میانگین سرانه ورزشی در کشور 76 سانتی متر است، درحالی که این میانگین در کرمانشاه 84 سانتی متر است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: