• دوشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 981-2684-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

مدیرکل شیلات کرمانشاه:

تولید بیش از 20 هزار تن محصولات شیلاتی در سال گذشته/ امسال تولید را به 24 هزار تن می‌رسانیم

مدیر کل شیلات استان کرمانشاه از تولید بیش از 20 هزار تنی محصولات شیلاتی در استان طی سال گذشته خبر داد.

 سیدفرزاد افضلی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه سال گذشته شاهد افزایش حدود سه هزار تنی تولید آبزیان در استان  بودیم، اظهار کرد: سال گذشته 20 هزار و 105 تن انواع محصولات شیلاتی در استان تولید شد که این میزان در سال ماقبل آن 17 هزار و 206 تن بود.

افضلی با بیان اینکه سال گذشته 12 هزار و 650 تن انواع ماهیان سردابی در استان کرمانشاه تولید شد، گفت: این میزان در سال قبل از آن یازده هزار و 400 تن بوده است.

 مدیرکل شیلات استان کرمانشاه ادامه داد: مجموع تولیدات ماهیان گرمابی استان کرمانشاه در سال گذشته 4280 تن بود که این میزان در سال ماقبل  آن 3706 تن بوده است.

 افضلی اشاره ای هم به میزان تولید آبزیان در آبهای طبیعی و نیمه طبیعی مثل رودخانه ها در استان کرمانشاه داشت و افزود: سال گذشته میزان این نوع از تولیدات شیلاتی استان دو هزار تن بود که این رقم در مقایسه با سال قبل از آن که 1405 تن بود، رشد خوبی داشته است.

وی میزان تولید آبزیان به روش پرورش ماهی در قفس در سال گذشته را نیز 1100 تن عنوان کرد و افزود: این میزان سال قبل از آن 640 تن بوده است.

 افضلی میزان تولیدات ماهیان خاویاری و میگوی آب شیرین در استان کرمانشاه در سال گذشته را به ترتیب 50 و 25 تن عنوان کرد و افزود: این تولیدات در سال قبل از آن 40 و 15 تن بوده است.

 مدیر کل شیلات استان کرمانشاه اشاره ای هم به تولید ماهیان زینتی در استان کرمانشاه داشت و افزود: سال گذشته 3.5 میلیون قطعه ماهی زینتی در استان کرمانشاه تولید شد که این میزان در سال قبل از آن سه میلیون قطعه بوده است. 

افضلی در پایان اشاره ای هم به برنامه ریزی برای افزایش میزان تولیدات شیلاتی استان در سال 98 داشت و اضافه کرد: امسال تلاش خواهیم کرد تا میزان کل تولیدات شیلاتی استان را به 24 هزار تن برسانیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: