• دوشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 981-20714-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

معاون آموزش و پرورش کرمانشاه:

درصددیم تمام کلاس‌های درس مقطع ابتدایی را به کلاس"بازی" تبدیل کنیم

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه از برنامه ریزی برای تبدیل تمامی کلاس‌های درس مقطع ابتدایی به کلاس بازی در بلندمدت خبر داد.

ناهید فضلی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: بر اساس برنامه‌های سند تحول بنیادین کار تعلیم و تربیت با روش‌های سنتی و خشک قدیمی جواب نمی دهد و در عصر کنونی باید با استفاده از روش های نوین در دل دانش آموزان نفوذ کرده و در فضایی شاد و امن، کار تعلیم و تربیت دانش‌آموزان را به سرانجام رساند.

فضلی ادامه داد: در تلاشیم تا در کل استان طرح تغییر چهره آموزش را اجرا کرده و از شیوه های سنتی آموزش فاصله بگیریم که در این راستا درهای مدارس را به روی روش های نوین آموزش باز خواهیم کرد.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه سمت و سو گرفتن کار تعلیم و تربیت به سمت روش های نوین را در علاقمند کردن دانش آموزان به کار تعلیم و تربیت اثرگذار دانست و گفت: با تکیه بر روش های نوین تعلیم و تربیت مثل بازی راحت تر می توان به اهداف تعلیم و تربیت که همان یادگیری و آموزش مهارت های زندگی است، دست پیدا کرد.

وی با بیان اینکه تاکنون در مدارس برخوردار سطح استان کلاس هایی تحت عنوان کلاس بازی  راه اندازی شده، افزود: در این کلاس ها مطالب درسی از طریق بازی به دانش‌آموزان آموزش داده خواهند شد.

فضلی ادامه داد: تاکنون 30 کلاس درس استان به امکانات کلاس بازی مجهز شده اند.

 وی گفت: در تلاشیم تا در مناطق محروم استان که امکان ایجاد کلاس بازی وجود ندارد، بازی را سر کلاس درس ببریم و آموزش ها را به سمتی سوق دهیم که از طریق بازی های خلاقانه کار تعلیم و تربیت دانش آموزان پی گرفته شود.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه جهت گیری کلاس های درس به سمت روش های نوین خیلی هم کار راحتی نیست، از موضع گیری برخی از معلم ها و حتی خانواده ها به عنوان یکی از مشکلات سر راه این امر یاد کرد و افزود: معلمی که سالها با روش های قدیمی و خشک کار تعلیم و تربیت را انجام داده و یا والیدنی که خودشان با روش های خشک و قدیمی تحصیل کرده اند، طبیعی است که با روش های نوین تعلیم و تربیت مخالفت کنند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: