• چهارشنبه ۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 982-496-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

پیش‌بینی برداشت 180 تن گل محمدی در هرسین

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان هرسین پیش بینی کرد، امسال 180 تن گل محمدی از باغات این شهرستان برداشت شود.

بابک قاضی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، سطح باغات گل‌محمدی بارور شهرستان هرسین را حدود 60 هکتار عنوان و پیش‌بینی کرد: امسال حدود 180 تن گل محمدی از باغات این شهرستان برداشت شود.

قاضی متوسط تولید گل محمدی در هر هکتار از باغات شهرستان هرسین را حدود سه تن در هکتار دانست و اضافه کرد: امسال احتمالا اگر در ادامه با سرمازدگی باغات گل محمدی مواجه نشویم و شاهد افت عملکرد نباشیم، میزان عملکرد باغات بیشتر از پیش‌بینی باشد.
 
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان هرسین با بیان اینکه برداشت گل‌محمدی از باغات این شهرستان همه ساله از اوایل اردیبهشت ماه شروع می‌شود، گفت: امسال به دلیل سرمای هوا هنوز برداشت آغاز نشده و احتمالا ظرف 10 روز آینده شاهد آغاز برداشت گل محمدی از باغات این شهرستان باشیم.

وی ادامه داد: برداشت گل محمدی از باغات شهرستان بسته به شرایط آب و هوایی بین 20 روز تا یک ماه به طول خواهد انجامید.

قاضی سپس با اشاره به وجود یک مرکز گلاب‌گیری در شهرستان هرسین اضافه کرد: در این مرکز علاوه بر گلاب و اسانس، تولیدات جانبی مثل شربت گل نیز تولید می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان هرسین در ادامه از توسعه کشت گل‌محمدی به عنوان یک فعالیت اقتصادی و اشتغال‌زا یاد کرد و از باغداران شهرستان هرسین خواست برای توسعه باغات گل محمدی  برنامه‌ریزی کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: