• شنبه ۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 982-2084-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه:

صدای بخش کشاورزی بلند نیست

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه خواستار نقش آفرینی بیشتر تشکل های بخش کشاورزی شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، کیوان کاشفی درنشست تشکل های بخش کشاورزی با نمایندگان مردم استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صدای تشکلهای بخش کشاورزی رسا نیست، اظهار کرد: صدای بخش کشاورزی در کشور و استان به اندازه دیگر بخش ها بلند نیست.

وی با تاکید بر ضرورت تقویت تشکل‌های بخش کشاورزی گفت: بیش از ۹۰ درصد بخش کشاورزی خصوصی است و این می تواند یک امتیاز خوب برای توسعه این بخش در صورت تقویت تشکل ها باشد.

کاشفی با اشاره به کشاورزی بودن استان کرمانشاه تاکید کرد: توسعه استان کرمانشاه  بیش از هر بخش دیگری در گرو توسعه بخش کشاورزی است.

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه در ادامه با اشاره به در پیش بودن فصل برداشت گندم افزود: اگر با ساز و کار مناسب برای خرید و پرداخت به موقع مطالبات گندمکاران اقدام نشود به راحتی شاهد قاچاق گندم در فصل برداشت خواهیم بود که این موضوع امنیت غذایی کشور را به مخاطره خواهد انداخت.

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه در ادامه اشاره ای هم به ممنوعیت صادرات دام زنده داشت و افزود:  این ممنوعیت سبب شده تا صادرکنندگان دام زنده به قاچاق دام‌ رو بیاورند، این در حالی است که اگر دولت به جای ممنوعیت صادرات دام زنده بر روی  صادرات آن تعرفه سر به سری می بست بهتر می توانست قیمت دام و گوشت قرمز را در داخل کشور کنترل کند.

کاشفی در ادامه اشاره ای هم به زمزمه هایی که برای ایجاد وزارت بازرگانی در دولت شنیده می شود داشت و افزود: ایجاد وزارت بازرگانی بزرگ ترین اشتباهی است که از سوی دولت صورت خواهد گرفت. در حال حاضر هم دولت برای هماهنگ کردن دو وزارتخانه جهاد کشاورزی و صمت با مشکل مواجه است و ایجاد وزارت بازرگانی نه تنها مشکلات این بخش را حل نمی کند بلکه تنها پاک کردن صورت مسئله است.

کاشفی تأکید کرد: اتاق بازرگانی کرمانشاه مخالفت خود را با ایجاد وزارت بازرگانی به صورت بیانیه اعلام خواهد کرد.

عبدالرضا مصری نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه این نشست با اشاره به افزایش احتمال قاچاق دام زنده در پی ممنوعیت صادرات  افزود: دولت به جای ممنوعیت صادرات دام زنده باید فکر منطقی تری بکند، چرا که زمانی می توان موفق عمل کرد که شرایط قاچاق دام سخت تر  شود، نه این که با ممنوعیت صادرات دام زنده راه برای قاچاق دام زنده بازتر کرد.

مصری سپس از نمایندگان تشکل‌های مختلف بخش کشاورزی استان کرمانشاه خواست تا نقطه نظرات خود را برای حل مشکلات این بخش با نمایندگان مجلس در میان بگذارند.

وی با تاکید بر اینکه نقد کردن به تنهایی نمی تواند به حل مشکلات بخش کشاورزی کمک کند گفت: نقد کردن در کنار ارائه پیشنهادات می‌تواند زمینه‌های شکوفایی بخش کشاورزی را به دنبال داشته باشد.

سجاد سنجابی مدیرعامل تشکل‌های هدایتی و حمایتی کشاورزی کشور نیز در این نشست با تأکید بر ضرورت هماهنگی بین تشکل ها برای حل مشکلات بخش کشاورزی گفت: در صورت وجود هماهنگی بین تشکل ها می توانیم شاهد شکوفایی بخش کشاورزی استان باشیم.

در این نشست نمایندگان تشکل‌های مختلف بخش کشاورزی به بیان نقطه نظرات خود برای حل مشکلات این بخش پرداختند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: