• شنبه ۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 982-2284-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه:

در حوزه آموزش کشاورزی ضعف‌های جدی داریم

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت : در حوزه آموزش کشاورزی ضعف‌های جدی داریم.

 به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، حجت الاسلام سیدجواد حسینی کیا در دیدار تشکل های بخش کشاورزی کرمانشاه با نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مغفول ماندن آموزش در حوزه کشاورزی در کشور، اظهار کرد: باید برای آموزش کشاورزان برنامه‌ریزی شود، زیرا به دلیل پایین بودن سطح علم کشاورزان میزان بهره وری در بخش کشاورزی خیلی پایین است.

حسینی کیا با اشاره به ضرورت راه اندازی سامانه کاشت، داشت و برداشت در کرمانشاه به صورت پایلوت اظهار کرد: با راه اندازی این سامانه می‌توان بر اساس منابع موجود و با توجه به شرایط نسبت به کشت محصولات اقدام کرد.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه تأکید کرد: اگر بر اساس نیاز کشور محصولات کشاورزی بکاریم، با افت و خیزهای شدید و ناگهانی در قیمت‌ها در فصل برداشت مواجه نخواهیم شد.

وی با تاکید بر ضرورت اصلاح الگوی کشت، گفت: باید با رعایت الگوی کشت به اندازه نیاز کشور و صادرات احتمالی نسبت به کشت محصولات مختلف اقدام شود تا در فصل برداشت با مشکل مواجه نشویم.

نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه ناظرین کشاورزی سفیران بخش کشاورزی هستند، گفت: باید با استفاده از این ظرفیت ها بخش کشاورزی را به علوم روز مجهز کنیم.

وی در ادامه با تاکید بر ضرورت برنامه ریزی برای برند سازی محصولات کشاورزی تولیدی استان تأکید کرد: برندهای خوبی مثل نخود، تخمه آفتابگردان، زعفران و... در استان داریم که باید از این ظرفیت ها برای توسعه بخش کشاورزی استان استفاده کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: