• یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 982-7684-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل غله کرمانشاه:

آمادگی 80 مرکز برای خرید گندم کشاورزان/ پول گندم به‌روز پرداخت می‌شود

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه از آمادگی 80 مرکز در سطح استان برای خرید تضمینی گندم از کشاورزان خبر داد.
 
ماشالله ارویسی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به آمادگی کامل استان برای خرید تضمینی گندم افزود: 80 مرکز خرید گندم در نظر گرفته شده که با توجه افزایش تعداد این مراکز نسبت به سال گذشته با 64 مرکز، مشکلی برای خرید گندم از گندمکاران در فصل برداشت نخواهیم داشت. 

وی با اشاره به آغاز خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز کشاورزان همزمان با آغاز برداشت گندم، اظهار کرد: احتمالا برداشت گندم در مناطق گرمسیری استان از اواخر اردیبهشت آغاز شود.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه اضافه کرد: کار خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان از سوی مراکز خرید تا پایان برداشت گندم که احتمالا اواخر شهریور ماه خواهد بود، ادامه پیدا می کند.

ارویسی اضافه کرد: با بارش های خوبی که بهار امسال داشتیم پیش بینی می شود امسال 880 هزار تن گندم در استان کرمانشاه تولید شود.

ارویسی با بیان اینکه سال زراعی گذشته 640هزار تن گندم از گندمکاران استان کرمانشاه خریداری شد، گفت: امسال نیز احتمالا میزان خرید گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان به اندازه سال گذشته باشد.

ارویسی با اشاره به قیمت اعلام شده 1700 تومانی برای خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم معمولی، افزود: قیمت خرید هر کیلو گندم دوروم  نیز 1770 تومان اعلام شده است.

ارویسی با بیان اینکه امسال بهای گندم در استان هایی که کار برداشت گندم در آنها آغاز شده به روز به کشاورزان پرداخت شده، گفت: در استان کرمانشاه نیز قرار شده بهای گندم به روز پرداخت شود.  


 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: