• یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 982-796-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

فرماندار کرمانشاه:

با تقویت دفاتر تسهیل‌گری می‌توانیم مشکلات "محلات حاشیه‌ای" را مرتفع کنیم

فرماندار کرمانشاه با تاکید بر ضرورت تقویت دفاتر تسهیل گری، گفت: با توسعه و تقویت دفاتر تسهیل‌گری می‌توانیم مشکلات محلات حاشیه ای و بافت فرسوده کرمانشاه را حل کنیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، فضل‌الله رنجبر در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری که امروز (۲۲ اردیبهشت)در فرمانداری کرمانشاه برگزار شد، با بیان اینکه کرمانشاه نیمی از جمعیت استان را در خود جای داده، بر ضرورت توجه بیشتر به برنامه‌های بازآفرینی پایدار شهری تاکید کرد و از ادارات مختلف خواست تا موضوع بازآفرینی پایدار شهری را جدی بگیرند.

فرماندار کرمانشاه اضافه کرد: از شهردار و مجموعه شهرداری کرمانشاه انتظار می رود نگاه ویژه ای به موضوع ستاد بازآفرینی پایدار شهری در کرمانشاه داشته باشد.

  وی در ادامه با اشاره به ضرورت تلاش در راستای بالا بردن میزان مشارکت و مداخله افراد محلی در انجام پروژه‌های محلات حاشیه‌ای تاکید کرد:  ایجاد دفاتر تسهیل گری بهترین کاری است که باید در محلات حاشیه‌ای برای بالا بردن میزان مشارکت مردمی در این محلات انجام شود.

فرماندار کرمانشاه تصریح کرد: با استفاده ازظرفیت دفاتر تسهیلگری می توانیم نقش مهمی را در مشارکت مردم این محلات در اجرای پروژه ها داشته باشیم.

وی ادامه داد: اگر بتوانیم دفاتر تسهیل گری را توسعه داده و تقویت کنیم، می توانیم در به ثمر رسیدن طرح ها و پروژه های محلات حاشیه‌ای گام موثری برداریم.

رنجبرسپس با بیان اینکه در پی بالا بردن سطح خدمات در محلات حاشیه ای هستیم، گفت: می‌کوشیم تا سطح برخورداری محلات حاشیه ای را متناسب با محلات برخوردار بالا ببریم که برای تحقق این امر نیاز به مشارکت مردمی در محلات حاشیه ای داریم.

فرماندار کرمانشاه در ادامه با اشاره به پروژه های خوبی که سال گذشته  در محلات حاشیه ای کرمانشاه مثل محله آقاجان اجرایی شد، خواستار تداوم اجرای چنین پروژه هایی که باعث ایجاد دلگرمی مردم می‌شود، در محلات حاشیه ای شهر کرمانشاه شد.

وی اضافه کرد: تعریف پروژه های خوب در محلات حاشیه شهر کرمانشاه می‌تواند نقش مهمی در فاصله گرفتن مردم این محلات از آسیب‌های اجتماعی داشته باشد.

فرماندار کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه به دنبال احیای بافت فرسوده در کرمانشاه هستیم، گفت: اگر بتوانیم این دفاتر تسهیل گری را در بافت فرسوده هم فعال کنیم می‌توانیم خیلی از مشکلات این بافت های فرسوده مثل کوچه های تنگ و تاریک آنها را با مشارکت خود مردم ساماندهی کنیم، کما اینکه تاکنون توانسته ایم کارهای خوبی را در محله های فیض آباد و جلوخان کرمانشاه به سامان برسانیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: