• چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-22614-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استقبال گردشگران اروپایی از تمدن یازده هزارساله مناطق لک‌نشین کرمانشاه

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از استقبال گردشگران اروپایی از جاذبه های گردشگری مناطق لک نشین کرمانشاه خبر داد.

شکوفه مهدی آبادی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه در این باره اظهارکرد: از دیرباز زمانی که گردشگران خارجی به استان وارد می شدند، بصورت سنتی تعدادی محدود محور گردشگری همچون تاق بستان، بیستون، اورامانات و... برای آنها تعریف می شد و عمده حضور گردشگران خارجی در این مناطق بود.

وی در ادامه از ظهور محورهای جدید گردشگری در استان و استقبال گردشگران خارجی از آنها خبرداد و گفت: مناطق لک نشین کرمانشاه با تمدن یازده هزارساله و وجود آثار یکجانشینی در این مناطق همانند میراث جهانی بیستون، تپه تاریخی گنج دره و قلعه باستانی سرماج همراه با اقلیم مناسب، طبیعت زیبا، رودخانه های خروشان و... باعث شده تا این روزها تورهای گردشگران خارجی در این مناطق حضور داشته باشند.

سرپرست معاونت گردشگری استان تصریح کرد: این مسئله علاوه گرایش مردم محلی به راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی و توسعه زیرساخت های گردشگری، رونق گردشگری را در این مناطق به همراه داشته است.

وی همچنین تصریح کرد: با تعاملی که اخیرا با دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری صاحب نام در تهران داشته ایم، تورهای گردشگری این دفاتر که محورهایی را در استان های جنوب غربی و غرب برای گردشگران خود تعریف می کنند، در سفر به استان کرمانشاه بازدیدی نیز از مناطق لک نشین کرمانشاه خواهند داشت.

مهدی آبادی افزود: براساس نظرسنجی که پس از این بازدیدها از گردشگران خارجی انجام گرفته، این گردشگران مناطق مختلف کرمانشاه بویژه منطقه زیبای سرماج را به واسطه تنوع در جاذبه ها و میزبانی شایسته مردمانش جاذب تر از استان های خوزستان، زنجان و آذربایجان ها دانسته‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: