• چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-23214-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون میراث فرهنگی کشور:

ثبت جهانی اورامانات را در اولویت قرار داده‌ایم

معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با مهم خواندن پرونده ثبت جهانی منظر فرهنگی تاریخی اورامانات برای این سازمان گفت: ثبت جهانی اورامانات بدون مشارکت مردم امکان پذیر نیست.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، محمدحسین طالبیان، امروز(25 اردیبهشت) در بازدید از منطقه اورامانات، با اشاره به اهمیت منطقه اورامانات از نظر گردشگری، اظهار کرد: چندین سال است موضوع ثبت جهانی منظر فرهنگی تاریخی اورامانات در کردستان و کرمانشاه را دنبال می کنیم و این منطقه برای سازمان میراث فرهنگی دارای اهمیت بسیار زیادی است.

وی با بیان اینکه ثبت جهانی اورامانات بدون مشارکت مردم امکان پذیر نیست، اظهار داشت: نمای برخی از ساختمان های روستاهای منطقه اورامانات نیاز به همسان سازی دارد که اصلاح آنها برای تکمیل پرونده اورامانات لازم و ضروری است.

معاون سازمان میراث فرهنگی کشور با اشاره به اینکه تدبیری برای ایجاد زیرساخت های لازم نیز باید اتخاذ شود، اظهار کرد: ثبت جهانی اورامانات تنها منحصر به بافت معماری منطقه نمی شود و منظر فرهنگی این منطقه که شامل هنر، صنایع دستی، آداب و رسوم، زبان کردی، البسه محلی و... می شود، نسبت به بخش معماری منطقه به مراتب دارای اهمیت بیشتری است.

وی در ادامه با مهم خواندن منطقه اورامانات به لحاظ جغرافیایی و استراتژیکی و مرزی بودن آن تاکید کرد: گردآوری پرونده ثبت جهانی اورامانات یک تکلیف و وظیفه است که بر عهده ما مسئولان به عنوان خدمتگزاران مردم قرار دارد.

طالبیان عنوان کرد: مدیر پایگاه ملی اورامانات مشکلات را جز به جز باید پیگیری و دنبال کند و تلاش می کنیم در روند گردآوری پرونده اورامات، تسریع صورت گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: