• چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-23614-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

امام جمعه کرمانشاه:

جوانان ما گرفتار سبک زندگی وارداتی شده‌اند

نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه کرمانشاه گفت: امروزه بسیاری از رسوم و سنت های زیبای ایرانی اسلامی در حال از بین رفتن است و جوانان ما گرفتار سبک زندگی وارداتی شده اند.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، آیت الله "مصطفی علما"  در نشست کارگروه  سبک زندگی ایرانی اسلامی  اظهار داشت: بسیاری از فرهنگ های وارداتی جدید نظیر آپارتمان نشینی، غذاهای ناسالم ، کم تحرکی، کم تحملی در زندگی زناشویی و راحت شدن طلاق، رفتارها و فرهنگ هایی است که امروز مردم و خصوصا جوانان ما را گرفتار کرده و از زندگی زیبای  ایرانی اسلامی که پیش از این داشتیم دور ساخته است.

وی با اشاره به بالا رفتن سن ازدواج در جوانان گفت: متاسفانه عوامل زیادی دست به دست هم داده که سن ازدواج را بین جوانان بالا برده که بخشی از این عوامل توسط دولت و نظام باید حل شود و بخشی نیز با تغییر فرهنگ قابل تغییر خواهد بود.

آیت الله علما گفت:  با تغییر و بازگشت به سبک زندگی ایرانی اسلامی می توان از بارهایی که بر دوش جوانان گذاشته ایم کم کرد که  آسان گرفتن عروسی ها، مهریه های سبک و... از این دست است.

وی گفت: نظام و دولت جمهوری اسلامی هم وظیفه دارند که بحث مسکن و اشتغال جوانان را پیگیری کنند و اگر هر دولتی می توانست درصدی ازمشکل مسکن جوانان را در قالب مسکن های کوچک  رفع کند، امروز این مشکل برطرف می شد.

وی افزود: در بحث اشتغال  نیزکوتاهی های فراوانی می شود که برای نمونه می توان به همین استان کرمانشاه اشاره داشت، در این استان با استعداد های فراوان طبیعی اگر مدیریت و تدبیر واقعی وجود داشته باشد نباید  جوانی بیکار بماند و تقریبا در همه کشور هم چنین است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: