• یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 982-996-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

فرماندار کرمانشاه:

باید از ظرفیت سمن‌ها برای مقابله با حریق در منابع طبیعی استفاده کرد

فرماندار کرمانشاه گفت: باید از ظرفیت سمن‌ها برای مقابله با آتش‌سوزی‌های احتمالی در عرصه های منابع طبیعی در فصل تابستان استفاده کرد.

فضل الله رنجبر در حاشیه جلسه ستاد اطفای حریق شهرستان کرمانشاه که امروز(29 اردیبهشت) در فرمانداری کرمانشاه برگزار شد، در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: بارش های خوب امسال عرصه های منابع طبیعی شهرستان کرمانشاه را مستعد بروز آتش سوزی در فصل تابستان کرده که این موضوع ضرورت اندیشیده شدن تمهیدات لازم برای مقابله با وقوع حریق و یا اطفای سریع حریق در مواقع بحرانی را نشان می دهد.

رنجبر با بیان اینکه سال گذشته شاهد کاهش 80 درصدی وسعت حریق در عرصه های جنگلی و مرتعی شهرستان کرمانشاه بودیم، گفت: امسال هم باید با استفاده از اقدامات پیشگیرانه و ورود به موقع در بحث اطفای حریق، برای کنترل  حریق در سطح شهرستان کرمانشاه کار شود.

فرماندار کرمانشاه با اشاره به نقش مهم سازمان های مردم نهاد(سمن‌‌ها) در ایجاد حساسیت در جامعه برای حفاظت و حراست از عرصه های جنگلی و مرتعی به عنوان ظرفیت های خدادادی گفت: باید جامعه را نسبت به حفاظت و حراست از منابع طبیعی حساس کنیم.

رنجبر با تاکید بر نقش دهیاری‌ها در نهادینه کردن فرهنگ حراست از منابع طبیعی گفت: دهیاری ها می توانند با تاثیرگذاری بر جوامع روستایی زمینه‌ساز کاهش آتش زدن پس‌چر مزارع از سوی زارعان بعد از برداشت محصول که سهم زیادی در وقوع حریق در عرصه های منابع طبیعی استان دارد، بشوند.
 
وی در ادامه با اشاره به فرهنگ سازی‌های صورت گرفته در راستای حفظ منابع طبیعی، گفت: در کنار فرهنگ سازی، مشارکت شهروندان در پیشگیری و اطفاء حریق نقش مهمی در کاهش میزان آتش سوزی‌ها و یا کنترل آنها در مواقع بحرانی خواهد داشت.

رنجبر اضافه کرد: حجم زیادی از آتش سوزی‌هایی که در منابع طبیعی رخ می دهد به دلیل آتش زدن پس چر مزارع و سهل انگاری گردشگران اتفاق می‌افتد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: