• چهارشنبه ۱ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-614-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

وضعیت ازدواج و طلاق کرمانشاه در سال گذشته

"ازدواج" بالا رفت، "طلاق" پایین آمد/ ثبت روزانه 47 ازدواج و 10 طلاق

مدیرکل ثبت احوال استان کرمانشاه از ثبت 17 هزار و 293 مورد ازدواج و 4697 مورد طلاق در استان طی سال گذشته خبر داد.

صادق خدادادی در گفت وگو با خبرنگار سرویس «اجتماعی» ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به رشد آمار ازدواج در استان طی سال گذشته گفت: سال گذشته 17 هزار و 293 مورد ازدواج در استان به ثبت رسید که این تعداد نسبت به سال 1396 با ثبت 16 هزار و 998 مورد، حدود 1.7 درصد افزایش داشته است.

خدادادی افزود: با احتساب این آمار، سال گذشته در هر ماه 1441 ازدواج، در هر روز 47 مورد و در هر ساعت حدود دو مورد ازدواج در استان به ثبت رسیده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: میانگین سن ازدواج مردان استان در سال گذشته 29.1 سال و برای زنان 23.7 سال بوده است.

وی افزود: بر اساس آمار به دست آمده بیش از 50 درصد ازدواج های استان مربوط به ازدواج هایی است که در آن مردان بین یک تا هفت سال از زنان بزرگتر هستند، 12 درصد ازدواج ها هم مربوط به زوج های هم سن و سال است و 12 درصد نیز ازدواج هایی است که در آن زنان بین یک تا هفت سال از مردان بزرگتر هستند و مابقی موارد هم مربوط به ازدواج هایی است که مردان یا زنان بیش از هفت سال از همسران خود بزرگتر هستند.

مدیرکل ثبت احوال استان کرمانشاه در ادامه از سیر کاهشی طلاق در استان خبر داد و افزود: سال گذشته 4697 مورد طلاق در استان به ثبت رسیده که این تعداد نسبت به سال 1396 با ثبت 5127 مورد طلاق، حدود 8.4 درصد کاهش داشته است.

خدادادی افزود: آمار طلاق استان هم نشان می‌دهد سال گذشته ماهانه 391 مورد طلاق، روزانه 10 مورد طلاق و تقریبا هر دو ساعت یک مورد طلاق در استان به ثبت رسیده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: بر اساس آمار به دست آمده بیش از 51 درصد موارد طلاق نیز مربوط به ازدواج هایی است که در آن مردان بین یک تا هفت سال از زنان بزرگتر هستند، 10 درصد طلاق ها نیز مربوط به زوج های هم سن است و 11.5 درصد طلاق ها نیز مربوط به زوج هایی است که زن بین یک تا هفت سال از مرد بزرگتر است.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: