• چهارشنبه ۱ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-914-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون دادگستری کرمانشاه اعلام کرد:

اجرای 460 هزار ساعت مجازات جایگزین حبس در استان

معاون فرهنگی دادگستری استان کرمانشاه گفت: تاکنون 460 هزار ساعت مجازات جایگزین حبس در استان اجرا شده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، دانیال هودرجی در نشست انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک بین دادسرا و نهاد کتابخانه های عمومی استان که امروز(یکم خرداد) برگزارشد، نگاه حاکم بر مدیریت دستگاه قضایی استان را نگاهی فرهنگی و کارشناسی عنوان کرد و گفت: دستگاه قضایی استان بدنبال استفاده بیشتر زندانیان از ظرفیت های فرهنگی موجود از جمله نهاد کتابخانه های عمومی است، لذا انعقاد این تفاهم نامه نیز در این راستا و درجهت کاهش آمار جرم در استان انجام می‌گیرد.

وی تصریح کرد: انعقاد چنین تفاهم نامه هایی کمک خواهد کرد تا نگاه صرفا جزایی و جرم انگارانه ای که به دستگاه قضایی وجود دارد، قدری تلطیف شود.

معاون دادگستری استان باتاکید براینکه دستگاه قضایی استان در زمینه های مختلف کارهای فرهنگی متنوعی را انجام می‌دهد، اعلام کرد: امیدواریم اجرای این فعالیت ها سبب شود تا بیشتر پروسه بازاجتماعی زندانیان را داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: نیاز به یک عزم عمومی در جامعه داریم تا این موضوع را هرچه بیشتر در جامعه جا بیندازیم که اگر فردی به هردلیلی زندانی شد و در این ورطه افتاد، این مرحله را به عنوان پایان حیات اجتماعی شخص زندانی ندانیم و امکان بازگشت را برایش فراهم کنیم تا با حضور در جامعه احساس ارزشمند بودن کرده و جامعه هم او را بپذیرد.

هودرجی در ادامه کرمانشاه را از استان های پیشرو در مجازات جایگزین حبس دانست و اعلام کرد: تاکنون بالغ بر 460 هزار ساعت مجازات جایگزین حبس در استان داشته ایم که در کشور نوعی رکورد محسوب می‌شود.

وی در ادامه تاکید کرد: در بحث پرونده های کیفری نیز طی سال 96 تنها استانی در کشور بودیم که نه تنها افزایشی در تعداد این پرونده ها نداشتیم، بلکه شاهد کاهش 1.5 درصدی نیز بودیم که نشان از موثر بودن فعالیت های فرهنگی و پیشگیرانه دستگاه قضایی استان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: