• یکشنبه ۵ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-3414-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

ثبت نام کلاس‌اولی‌ها در مدارس کرمانشاه آغاز شد

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه از آغاز ثبت نام کلاس‌اولی‌ها در مدارس خبر داد.

ناهید فضلی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه ثبت نام کلاس اولی ها از اول خرداد در مدارس آغاز شده، گفت: تمامی کلاس‌ اولی ها باید با همراه داشتن مدارک شناسایی شامل شناسنامه نوآموز کلاس اولی و شناسنامه و کارت ملی والدین، به نزدیکترین مدرسه محل سکونت خود مراجعه کرده و نسبت به ثبت نام در مدارس اقدام کنند.

وی با بیان اینکه حداقل سن ثبت نام در پایه اول دبستان شش سال تمام است، اضافه کرد: تمامی متولدین نیمه دوم سال 91 ، نیمه اول سال 92 و قبل از آن  به همراه کودکانی که متولد اول مهر ماه سال 92 باشند، باید برای ثبت نام در پایه اول تحصیلی به مدارس مراجعه کنند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه ادامه داد: نوآموزان کلاس اولی بعد از ثبت نام در مدارس برای ارزیابی سلامت جسمی و آمادگی تحصیلی به پایگاه های سنجش سلامت که از اواخر خرداد ماه کار سنجش سلامت کلاس اولی ها را آغاز خواهند کرد، ارجاع می‌شوند.

فضلی ادامه داد: بجزهزینه کتاب، بیمه و سنجش سلامت، مدارس اجازه دریافت هیچ وجه دیگری از والدین دانش‌آموزان حین ثبت نام را ندارند.

وی با اشاره به پیش بینی افزایش 1.25 درصدی تعداد دانش آموزان کلاس اولی استان در سال جاری،  اضافه کرد: امسال پیش بینی می‌شود تعداد نوآموزان کلاس اولی به بیش از 32 هزار نفر برسد.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: سال گذشته 31 هزار و 36 نوآموز پایه اولی در استان داشتیم که 15 هزار و 14 نفر آنها دختر و 16 هزار و 22 نفر پسر بودند.

فضلی در ادامه اشاره ای هم به برگزاری دوره آموزشی برای والدین کلاس‌اولی‌ها در شهریور ماه داشت و افزود: کلیه اولیا نوآموزان کلاس اولی باید کلاس های آشنایی والدین با شیوه های تدریس و ارزشیابی به مدت چهار ساعت را بگذرانند.

 وی در پایان بیان اینکه میان پایه‌ها نیازی به مراجعه به مدارس برای ثبت نام ندارند، افزود: مدیران مدارس دولتی موظفند از دانش آموزان میان پایه (پایه دوم تا ششم ) بدون حضور اولیای آنها و در فرصت مقرر ثبت نام به عمل آورند، مگر در موارد ضروری که با درخواست اولیا مبنی بر انتقال فرزند خود به مدارس دیگر مواجه شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: