• دوشنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-10014-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

فرمانده انتظامی کرمانشاه:

قوانین موجود برای برخورد با مجرمان بازدارنده نیست

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با اشاره به امنیت مطلوب استان، گفت: تامین امنیت هزینه بردار است و اگر بخواهیم امنیت مطلوب تداوم داشته باشد نباید محدودیتی در تامین هزینه های این حوزه قائل شویم.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، سردار منوچهر امان اللهی در دیدار با عبدالرضا مصری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به امنیت مطلوب استان گفت: اینکه عنوان می شود کرمانشاه جزو امن ترین استان های کشور است موضوعی است که در ارزیابی های صورت گرفته توسط ستادکل ناجا و در بخش های مختلف به اثبات رسیده است.

وی ادامه داد: مواردی مانند مرزی بودن و داشتن نرخ بیکاری بالا ناخودآگاه شرایط را برای ایجاد برخی جرائم فراهم می کند اما با این حال اقدامات صورت گرفته در راستای رفع و کشف آن ها باعث شده تا امنیت این استان هیچگاه با چالش مواجه نشود.

امان اللهی تصریح کرد: امنیت مقوله بسیار مهمی است که هزینه بردار است و اگر می خواهیم شهروندانمان از این نعمت گوارا برخوردار باشند، نباید محدودیتی در تامین این هزینه‌ها قائل شویم.

رئیس پلیس استان کرمانشاه گفت: علاوه بر هزینه کردن برای امنیت آفرینی، باید حمایت های مادی و معنوی لازم نیز از پلیس صورت گیرد تا ماموران انتظامی با فراغ بال و آسودگی خاطر به ماموریت های محوله بپردازند.

وی همچنین خواستار واگذاری اختیارات بیشتر به پلیس در برخورد با مجرمان شد و گفت: از سوی دیگر به نظر می رسد بسیاری از قوانین موجود در برخورد با مجرمان بازدارنده نیست و بسیاری از آن ها پس از مدتی حبس کشیدن دوباره به سمت کارهای خلاف کشیده می شوند.

برای هرکاری نباید منتظر مداخله "پلیس" باشیم
 
عبدالرضا مصری نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی نیز  با بیان اینکه توقع از پلیس بسیار بالاست، ادامه داد: برای هر کاری نباید انتظار داشته باشیم ماموران انتظامی ورود پیدا کنند، بلکه می توان با انجام کارهای فرهنگی موضوعی را مدیریت و نتیجه لازم را نیز گرفت.

وی گفت: امروز در سایه این تلاش های مخلصانه ماموران پلیس شاهد وجود امنیتی مطلوب و پایدار در کل کشور هستیم.

نماینده کرمانشاه افزود: نقش پررنگ پلیس در امنیت آفرینی بر هیچ کس پوشیده نیست، امنیتی که باعث توسعه، عمران و آبادانی می شود.

مصری با تاکید بر اینکه ماموارن پلیس به خوبی وظایف خود را انجام می دهند، گفت: در عین حال گسترش چتر امنیتی در جامعه مستلزم همکاری همه دستگاه های اجرایی، نهادهای امنیتی و  عموم شهروندان است.

نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چند ارگان و دستگاه هستند که بیشترین تعامل و ارتباط را با مردم دارند، افزود: یکی از این نهادها، نیروی انتظامی است که روزانه با طیف وسیعی از مردم سروکار دارد و باید به مراجعات و مشکلات آن ها رسیدگی کند.

وی در ادامه با بیان اینکه توقع از پلیس بسیار بالاست، ادامه داد: برای هر کاری نباید انتظار داشته باشیم ماموران انتظامی ورود پیدا کنند، بلکه می توان با انجام کارهای فرهنگی موضوعی را مدیریت و نتیجه لازم را نیز گرفت.

مصری خاطرنشان کرد: یکی از توقعات عمومی و انتظارات همیشگی از پلیس مبارزه و برخورد با مصادیق روزه خواری در ماه مبارک رمضان و بدحجابی بوده است، در حالی که راه های دیگری نیز وجود دارد و همه مسئولان و عموم شهروندان نسبت به این قضایا مسئول هستند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مسئول مقابله با بدحجابی و روزه خواری در جامعه تنها پلیس نیست، این ها معضلات فرهنگی هستند که نباید نگاهی انتظامی به آن ها داشت، بلکه باید با دید فرهنگی به آن نگریست و در صدد رفعشان برآییم.

وی در بخش دیگری از سخنانش، به امنیت موجود در استان کرمانشاه نیز اشاره کرد و گفت: امروز آنچه که معلوم است رضایتمندی اقشار مختلف مردم از امنیتی است که توسط پلیس استان ایجاد شده است.

مصری در پایان گفت: امروز در سایه تلاش های مستمر و مجاهدانه پلیس، کرمانشاه به یکی از امن ترین استان های کشور تبدیل شده که جای قدردانی دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: