• دوشنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-10414-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

3 هکتار از مراتع ارتفاعات "دوشاخ طاقبستان" در آتش سوخت

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه از وقوع آتش سوزی در ارتفاعات دو شاخ طاقبستان خبر داد و گفت: در این آتش‌سوزی حدود سه هکتار از مراتع و پوشش علفی این منطقه در آتش سوخت.

فردین الفتی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به آغاز این آتش‌سوزی از ساعت 9 صبح امروز (13 خرداد)، اظهار کرد: کار اطفای حریق با همکاری سایر بخش‌ها از جمله نیروهای منابع طبیعی حدود سه ساعت طول کشید و اکنون آتش به طور کامل مهار شده است.

وی وسعت آتش‌سوزی را حدود سه هکتار اعلام کرد و یادآور شد: خوشبختانه آتش‌سوزی در محدوده با پوشش علفی و مرتعی رخ داد و آسیبی به درختان منطقه  وارد نشد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه با بیان اینکه علت دقیق این آتش‌سوزی هنوز مشخص نیست، عنوان کرد: به دلیل اینکه ارتفاعات دو شاخ مسیر کوهنوردی است، احتمال می‌رود عامل انسانی علت وقوع حریق بوده است.

الفتی اضافه کرد: روز گذشته نیز آتش سوزی در وسعت بسیار کم و حدود 600 مترمربع در منطقه بوزین و مره‌خیل رخ داد که در زمان کوتاهی اطفا شد.

وی با اشاره به بارندگی‌های قابل توجه امسال و غنی شدن پوشش گیاهی در محیط زیست استان، افزود: اکنون که بارندگی‌ها به اتمام رسیده شاهد خشک شدن پوشش گیاهی هستیم و این گیاهان با کوچکترین جرقه‌ای ممکن است آتش بگیرند.

به گفته این مسئول، خطر آتش‌سوزی‌ها امسال بسیار جدی است و گردشگران باید بیش از پیش مراقب باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: