• چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۶:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-15014-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیر پایگاه:

برای ادامه پروژه‌های عمرانی مجموعه جهانی"بیستون" منتظر اعتبار هستیم

مدیرپایگاه جهانی بیستون گفت: به منظور ادامه اجرای پروژه های عمرانی مجموعه تاریخی بیستون منتظر تخصیص اعتبار هستیم. 

صامت اجرایی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، بااشاره به شروع اجرای پروژه عمرانی احداث ساختمان ورودی و سیستم روشنایی مجموعه جهانی بیستون از دو سال پیش، اظهار کرد: عملیات احداث ساختمان ورودی مجموعه که شامل فضاهای خدماتی همچون سالن معرفی، سالن نمایش، موزه، غرفه صنایع دستی و... است، اواخر سال 96 آغاز شد. 

وی افزود: این پروژه در تمام سال 97 فعال بود و حدود یک میلیارد و 700 میلیون تومان اعتبار صرف آن شد، اما به علت گستردگی پروژه حدود 30 درصد پیشرفت فیزیکی پیدا کرد، البته بخشی از این اعتبار صرف محوطه سازی اطراف این پروژه شد. 

وی بابیان اینکه پروژه سیستم روشنایی شامل حذف و ساماندهی آلودگی های بصری ناشی از عبور شبکه توزیع برق و نیز نورپردازی در مجموعه جهانی سال گذشته آغاز شد، گفت: بخش اول این پروژه یعنی حذف و ساماندهی آلودگی های بصری ناشی از عبور شبکه توزیع برق در مجموعه اجرا شده، در بخش دوم هم که نورپردازی عمومی محوطه است اقداماتی انجام گرفته، اما از آنجایی که سال گذشته با افزایش ناگهانی قیمت تاسیسات برقی مواجه شدیم، ادامه این پروژه با کندی پیش رفت. 

اجرایی یادآور شد: تاکنون برای بخش اول که زیرساختی است حدود یک میلیارد و 400 تومان و برای بخش دوم یعنی نورپردازی مجموعه با پیشرفت 50 درصدی یک میلیارد تومان اعتبار صرف شده است.

وی در ادامه بابیان اینکه پروژه های عمرانی مجموعه جهانی بیستون در حال حاضر به دلیل نبود اعتبار متوقف شده، گفت: رایزنی هایی را برای اختصاص اعتبار به مجموعه انجام داده ایم که امیدوارم به زودی به نتیجه برسد تا این اجرای پروژه ها را از سر بگیریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: