• چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-15414-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

با حضور 300 نفر از اساتید حوزه و دانشگاه

همایش "آشنایی با فرقه‌های انحرافی در عرصه مهدویت" در کرمانشاه برگزار شد

همایش تخصصی "آشنایی با فرقه‌های انحرافی در عرصه مهدویت" با حضور 300 نفر از اساتید حوزه و دانشگاه، امروز(22 خرداد) در محل دانشگاه فرهنگیان کرمانشاه آغاز به کار کرد.

بهروز همتی مدیرکل بنیاد مهدویت استان کرمانشاه در حاشیه برگزاری این همایش در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به برگزاری دو روزه این همایش گفت: طی امروز و فردا، 300 نفر از اساتید حوزه و دانشگاه به صورت تخصصی با جریانات انحرافی در عرصه مهدویت آشنا خواهند شد.

وی افزود: محور اصلی همایش آشنایی با فرقه های انحرافی در عرصه مهدویت است که در سالهای اخیر هجمه سنگینی را علیه فقه اصیل شیعه آغاز کرده‌اند، به خصوص فرقه انحرافی یمانی دروغین.

همتی انتظار ظهور را یکی از مسائل اساسی در اعتقادات شیعیان عنوان کرد و افزود: دشمنان به خوبی به اهمیت این مسئله واقف هستند و تلاش دارند با ایجاد جریانات انحرافی این امید مثبت را به یاس تبدیل کنند.

وی با بیان اینکه در آستانه ظهور امام زمان (عج) سه گروه یمانی از کشور یمن، خراسانی از کشور ایران و سفیانی از کشور سوریه در یک سال و یک ماه و یک روز قیام می کنند، گفت: جریانات انحرافی ایجاد شده می خواهند با ایجاد این گروه‌های جعلی با نام این سه گروه، اصل ظهور را به انحراف بکشانند.

مدیرکل بنیاد مهدویت استان کرمانشاه تصریح کرد: در حال حاضر تمرکز سرویس های جاسوسی اسراییل و آمریکا روی ایجاد انحراف در گروه یمانی است، به طوری که گروه جعلی در عراق با همین نام ایجاد کرده و این افراد در حال انحراف ذهن جوانان عراقی بوده و حال دامنه فعالیتشان به ایران هم کشیده شده است.

همتی افزود: با برگزاری همایش های اینچنینی در تلاش هستیم تا اساتید حوزه و دانشگاه و بخشی از معلمان که مسئول تدریس علوم دینی در مدارس هستند را با این فرقه های انحرافی و شبهات آنها بیش از پیش آشنا کرده تا بتوانند برای دانشجویان و دانش آموزان در خصوص این جریانات روشنگری داشته باشند.

در این همایش دو روزه، اساتید دانشگاه و حوزه های کرمانشاه در کارگاه های تخصصی که با حضور اساتید برجسته از استان قم برگزار می شوند، شرکت می کنند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: