• چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-15614-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

2000 کودک کرمانشاهی علیه "فلج اطفال" واکسینه شدند

رییس گروه بیماریهای واگیر مرکز بهداشت استان کرمانشاه از واکسیناسیون دو هزار کودک زیر پنج سال استان علیه ویروس فلج اطفال خبر داد.

دکتر کیوان خاصی در گفت و گو باخبرنگار سرویس «اجتماعی» ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به ریشه کن شدن فلج اطفال در کشور، گفت: حفظ دستاوردهای برنامه ریشه کنی فلج اطفال در کشور از اهمیت خاصی برخوردار است و براساس توصیه های سازمان بهداشت جهانی برای به حداقل  رساندن خطر ورود و چرخش مجدد ویروس وحشی "پولیو" (ویروس بیماری فلج اطفال)، ضرورت دارد عملیات سالانه ایمن سازی تکمیلی  در دو نوبت انجام شود.

وی افزود: به همین خاطر نوبت اول این طرح هفتم تا نهم اردیبهشت ماه امسال در سراسر کشور در دستور کار قرار گرفت که در این مرحله طرح حدود دو هزار کودک در استان علیه بیماری فلج اطفال واکسینه شدند.

وی افزود: نوبت دوم واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال کودکان زیر پنج سال در مناطق پر خطر استان نیز همزمان با  استان های غیر گرمسیری سراسر کشور از 19 خرداد ماه امسال بصورت خانه به خانه آغاز شد که امروز( 22 خرداد) این عملیات که با مشارکت 100 تیم مجرب از کارکنان بهداشتی و درمانی  در کانون های پر خطر استان شامل مناطق مرزی، عشایر کوچ رو و روستا های فاقد خانه بهداشت بصورت خانه به خانه انجام می شود، به پایان می رسد.

خاصی یادآور شد: البته طی روزهای آینده کار لکه گیری برای اطمینان از پوشش 100 درصدی و بهبود انجام کار صورت می گیرد و در این مرحله از طرح هم مجددا دو هزار کودک زیرپنج سال علیه بیماری فلج اطفال واکسینه می شوند.

وی در ادامه با بیان اینکه دو دهه گذشته هیچ موردی از فلج اطفال در کشور گزارش نشده گفت: تداوم وضعیت عاری از "پولیو" در کشور حاکی از تلاش مستمر و مدیریت کارآمد دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور و همکاری موثر مردم حوزه دارد که امیدواریم با ادامه طرح های اینچنینی این وضعیت همچنان استمرار داشته باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: