• چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-16014-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

فرماندار کرمانشاه اعلام کرد:

قول استاندار برای تامین اعتبار تجهیزات اطفای حریق

فرماندار کرمانشاه از قول مساعد استاندار برای تخصیص اعتبار 100میلیون تومانی برای خرید تجهیزات اطفای حریق در  این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، فضل الله رنجبر در جلسه ستاد اطفای حریق شهرستان در فرمانداری کرمانشاه، اظهار کرد: با خرید تجهیزات اطفای حریق مورد نیاز می توانیم در زمان وقوع حریق ورود اثرگذارتری داشته باشیم.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت همراه کردن شبکه‌های محلی در مقوله پیشگیری از آتش سوزی، افزود: باید سازمان‌های مردم نهاد آگاهی های مردم، بهره برداران و گردشگران را در مورد پیشگیری از وقوع حریق در عرصه‌های منابع طبیعی بالا ببرند.

فرماندار کرمانشاه سپس با اشاره به ضرورت نهادینه کردن فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی برای انتقال به آیندگان، تاکید کرد: سازمان های مردم نهاد باید با بالا بردن آگاهی مردم در مورد شیوه های حفاظت و حراست از عرصه های منابع طبیعی، آنان را نسبت به حفاظت و حراست از این عرصه ها حساس کنند.

رنجبر در ادامه با اشاره به تیره شدن بخشی از مسیر چالابه به سمت بیستون به دلیل وقوع آتش سوزی به عنوان تصویری دردناک، گفت: باید برای جلوگیری از نابودی عرصه های منابع طبیعی علاوه  بر سازمان‌های مردم نهاد، پایگاه های مقاومت بسیج، راهداریها، پادگان‌ها و سایر ارگان‌ها را پای کار بیاوریم.

رنجبر تیغه زنی جاده ها ازسوی راهداری، جلوگیری از آتش زدن پس چر مزارع توسط کشاورزان، ایجاد آتش بر برای جلوگیری از سرایت آتش احتمالی در جنگل ها و مراتع و ... را به عنوان راه های جلوگیری از سرایت آتش در موارد احتمالی در عرصه‌های جنگلی و مرتعی عنوان کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: