• دوشنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-18214-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

مدیرکل بهزیستی استان:

از هر 10 کرمانشاهی یک نفر "سالمند" است/ برای راه‌اندازی "سرای سالمندان" هر تعداد مراجعه کنند مجوز می‌دهیم

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه نرخ سالمندی استان را 10.2 اعلام کرد و گفت: در حال حاضر از هر 10 نفر در استان یک نفر سالمند است.

دکتر فاطمه رضوان مدنی در گفت و گو با خبرنگار سرویس «اجتماعی» ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به شناسایی 105 هزار سالمند در استان، گفت: متاسفانه نرخ سالمندی در استان با شتاب بسیاری در حال افزایش است.

وی نرخ سالمندی استان را 10.2 اعلام و تصریح کرد: این یعنی به ازای هر 10 نفر، یک سالمند در استان داریم. این عدد طی دو سال گذشته از 8.5 به 10.2 رسیده که نگران کننده است.

رضوان مدنی با اشاره به وجود 12 مرکز شبانه روزی نگهداری سالمندان در استان، گفت: در حال حاضر دراین مراکز دولتی و خصوصی حدود 320 سالمند نگهداری می شوند.

وی با اشاره به نیاز استان به افزایش مراکز نگهداری سالمندان در سالهای آینده، گفت: هدف این نیست که همه سالمندان را ما نگهداری کنیم و باید تلاش شود که سالمندان در میان خانواده نگهداری شوند.

رضوان مدنی افزود: هرچقدر هم که کیفیت کار مراکز ما بالا باشد، باز برای سالمندان جایگزین مهر و محبت خانواده نمی شود و باید خانواده ها قدر سالمندان خود را بدانند و از این افراد که برکت زندگی آنها هستند در میان اعضای خانه خود نگهداری کنند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با اشاره به ظرفیت محدود نگهداری سالمندان در مراکز بهزیستی، گفت: در حال حاضر با توجه به نیاز استان هرچقدر که بخش خصوصی خواهان دریافت مجوز در این حوزه باشد مشکلی نداریم و مجوز داده می شود.

وی افزود: هم اکنون بسیاری سالمندان پشت نوبت هستند که توان پذیرش آنها را به دلیل محدودیت ظرفیت نداریم.

رضوان مدنی تصریح کرد: در این شرایط برای پذیرش سالمندان در مراکز دولتی، مددکاران بررسی های لازم را انجام خواهند داد و سالمندی که واقعا خانواده توانی برای نگهداری آنها ندارد در اولویت پذیرش قرار دارد.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: