• یکشنبه ۲۶ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-19114-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

مدیر کل فنی و حرفه ای کرمانشاه:

کرمانشاه ۱۲۷ هزار بیکار دارد/ باید به سمت مشاغل کوچک برویم

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه گفت: باید به دنبال مهارت آموزی در استان برای حل معضل اشتغال باشیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، یاور محمدی در نشست هم اندیشی هدایت آگاهانه تحصیلی اظهار کرد: آمارها حاکی از این است که در حال حاضر بیش از ۱۲۷ هزار نفر بیکار در استان داریم که باید برای حل مشکل اشتغال آنها کار شود.

محمدی با اشاره به ظرفیت‌های استان کرمانشاه در حوزه‌های مختلف تاکید کرد: با توجه به اینکه بر اساس آمارها حوزه صنعت تنها ۲۳ درصد اشتغال موجود استان را دربر می گیرد و این بخش به تنهایی نمی‌تواند در زمینه حل معضل اشتغال کارگشا باشد. 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه با اشاره به سهم ۵۳ درصدی حوزه خدمات در اشتغال استان کرمانشاه تصریح کرد: مطالعات حاکی از این است که حوزه خدمات برای این استان می‌تواند حوزه پر شغلی باشد.

 وی تاکید کرد: در حوزه خدمات با سرمایه گذاری کم می توان زمینه اشتغال برای تعداد زیادی از افراد را فراهم کرد، لذا باید به سمت مشاغل کوچک و حرفه های متناسب با حوزه خدمات  برای حل مشکل اشتغال  در استان برویم.

محمدی در ادامه از حوزه فناوری اطلاعات به عنوان یک حوزه پر اشتغال اولویت دار در استان یاد کرد و افزود: این حوزه با توجه به رشد روزافزون ابزارهای ارتباط جمعی می تواند به شدت اشتغال زا باشد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به ضرورت سمت و سو دادن دانش آموزان به تحصیل در رشته های مهارتی در هنرستانها افزود: باید دانش آموزان و خانواده هایشان را در مورد آینده شغلی مشاغل مهارتی اقناع کنیم.

 وی تاکید کرد:برای نهادینه کردن فرهنگ مهارت آموزی باید همه پای کار بیایند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: