• دوشنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-19114-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

معاون آموزش و پرورش کرمانشاه:

وضعیت گرایش دانش آموزان استان به سمت رشته‌های فنی و حرفه ای و کاردانش مطلوب نیست

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: باید دانش‌آموزان را به تحصیل در رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش سوق دهیم.

 به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، محمدرضا بسامی در نشست هم اندیشی هدایت آگاهانه تحصیلی، با اشاره به گرایش بالای دانش آموزان به تحصیل در رشته علوم تجربی اظهار کرد: متاسفانه جامعه به سمتی حرکت کرده که تحصیل در رشته تجربی به نوعی مترادف با رسیدن به پول و موقعیت اجتماعی شده است، این در حالیست که سهم دیگر رشته ها نیز نباید پایین باشد، چرا که جامعه به همه مشاغل نیاز دارد.

وی با اشاره به ضرورت وجود متخصصانی از تمامی رشته ها در جامعه، افزود: بعنوان نمونه در حال حاضر در  استان آرماتوربند و یا نانوای خوب نداریم و مجبوریم از استانهای همجوار نیرو بیاوریم، این در حالیست که استان از معضل بیکاری رنج می برد.

بسامی با بیان اینکه دانش خالی به درد نمی‌خورد، گفت: نباید آمار گرایش دانش آموزان به سمت رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش پایین باشد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه وضعیت استان کرمانشاه از نظر گرایش دانش آموزان به سمت رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش مطلوب نیست، افزود: آمارها نشان می دهد که آمار گرایش دانش آموزان به سمت رشته های فنی و حرفه ای در استان در مرز ۲۸ درصد است که میانگین کشوری آن در مرز ۴۵ درصد است.

 بسامی با بیان اینکه امسال باید ۳۴ درصد دانش آموزان به سمت تحصیل در رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش سوق داده شوند تا وضعیت قابل قبولی داشته باشیم، افزود: پیش‌بینی می‌شود سالهای آینده سهم استان از نظر گرایش دانش آموزان به سمت رشته‌های فنی و حرفه‌ای به حدود ۵۰ درصد برسد.

وی در ادامه با بیان اینکه در سال های اخیر توسعه فنی و حرفه‌ای و توازن رشته مورد توجه آموزش و پرورش قرار گرفته، افزود: در گذشته نزدیک به ۶۰ درصد دانش‌آموزان ما تحصیل در رشته تجربی را انتخاب می‌کردند که امسال برای اولین بار این آمار در استان کرمانشاه به زیر ۵۰ درصد خواهد رسید.

 وی تاکید کرد: در گذشته تنها سه درصد دانش آموزان به سمت تحصیل در رشته های ریاضی می رفتند که با برنامه ریزی های انجام شده این سهم به ۹ درصد رسیده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: