• یکشنبه ۲ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-1114-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

معاون استانداری کرمانشاه:

باید درآمد موقوفات را به سمت حل مشکلات مردم سمت و سو داد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه از متولیان موقوفات خواست درآمد های موقوفات را به سمت حل مشکلات مردم سمت و سو دهند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، محمد ابراهیم الهی تبار در آیین تودیع و معارفه مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه، با بیان اینکه وقف سنت حسنه و میراث ماندگار است، اظهار کرد: اگر امروز با افتخار در مورد موقوفات سخن می گوییم به دلیل وجود واقفان خیراندیشی است که در طول تاریخ از مال خود گذشته اند.

 وی تاکید کرد: معتقدم کسانی که در وادی وقف گام نهاده اند به دنبال باز کردن گره های زندگی مردم در ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ... بوده‌اند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه با بیان این که متولیان موقوفات باید تلاش کنند تا این سنت حسنه و میراث ماندگار جاوید بماند، تصریح کرد: متولیان موقوفات باید برای جاری و ساری کردن فرهنگ وقف در جامعه تلاش کنند تا جامعه حلاوت و شیرینی وقف را بچشد.

وی با تاکید بر اینکه باید متولیان موقوفات تلاش کنند تا وقف را در مسیر توسعه منطقه قرار دهند، ادامه داد: باید تا جایی که نیات واقفین اجازه می دهد کاری کنیم موقوفات و درآمدهای آنها مشکلی از مشکلات مردم را حل کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه سپس با بیان اینکه ساماندهی موقوفات و مستند سازی مطالبات وقف و موقوفات کار خیلی سختی است، از مجموعه تلاش های مدیرکل پیشین اوقاف و امور خیریه استان به واسطه تلاش برای گرفتن دیون موقوفات استان قدردانی کرد .

 وی در ادامه با بیان اینکه  مدیر کل جدید اوقاف و امور خیریه کرمانشاه این استان کرمانشاه را به خوبی می‌شناسد، ابراز امیدواری کرد: استان کرمانشاه بتواند در آینده در حوزه موقوفات موفق تر عمل کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: