• دوشنبه ۳ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-2314-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

معاون دادگستری کرمانشاه:

برخورد مقابله‌ای در امر مبارزه با اعتیاد جواب نمی‌دهد

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمانشاه با بیان اینکه نرخ واقعی اعتیاد به دلیل پنهان کاری در دسترس نیست، گفت : آمارهای ارائه شده از وضعیت اعتیاد تخمینی است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، بهمن مرادی فر در همایش پیشگیری از اعتیاد که به مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر در کانون فرهنگی تربیتی تقوا کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: کشور ما از یک سو در خط ترانزیت مواد مخدر واقع شده و از دیگر سو همواره آماج استکبار  جهانی است و از این حیث در معرض اعتیاد قرار گرفته است.

مرادی فر با بیان اینکه قریب ۴۰ درصد زندانیان با موضوع مواد مخدر در ارتباط هستند، اضافه کرد: قریب 20 درصد دیگر زندانیان نیز با عوامل جانبی اعتیاد مثل طلاق در ارتباطند.


وی سپس با بیان اینکه برخوردهای مقابله‌ای در حوزه مبارزه با اعتیاد اثر گذاری لازم را ندارد، تصریح کرد: تنها با استفاده از راهکارهای پیشگیرانه می توان در راستای کاهش آمار اعتیاد موفق عمل کرد.

 وی سپس به ضرورت آموزش روش‌های خودمراقبتی به افراد برای جلوگیری از افتادن در دام اعتیاد تاکید کرد و افزود: آموزش و پرورش و دیگر نهادهای مرتبط وظیفه دارند با ارائه آموزش‌های لازم جامعه را در برابر اعتیاد ایمن کنند.

وی تاکید کرد: اعتیاد امروز یکی از چهار آسیب  اولویت دار جامعه است که از آن به عنوان ام المصائب یاد می شود و اگر سازمان های مردم نهاد در حوزه مبارزه با اعتیاد پای کار بیایند قطعاً شاهد کاهش آمار اعتیاد در جامعه خواهیم بود.

 معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمانشاه با بیان اینکه سازمان‌های مردم‌نهاد می‌توانند در حوزه پیشگیری از اعتیاد اثرگذار باشند، افزود: همه باید در حوزه مقابله با اعتیاد پای کار بیایند.

این مسئول در ادامه با بیان اینکه نرخ واقعی اعتیاد به دلیل پنهان کاری در دسترس نیست، افزود: آمارهای اعتیاد تخمینی هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: