• پنجشنبه ۶ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-3914-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه:

تابلوهای راهنمای توریسم در اورامانات ساماندهی می‌شوند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: بزودی با همکاری اداره کل حمل و نقل پایانه‌ها، ساماندهی تابلوهای راهنمای توریسم در جاده های اورامانات را آغاز خواهیم کرد.

امید قادری در گفت و گو باخبرنگار ایسنا منطقه  کرمانشاه، به تلاش ها برای ثبت جهانی منظر فرهنگی تاریخی اورامانات اشاره کرد و گفت: از سال گذشته که مطالعات منظر فرهنگی تاریخی اورامانات آغاز شد تاکنون فعالیت های عمرانی خوبی را در این منطقه انجام داده ایم و برخی اقدامات نیز درحال اجرا است.

وی از برنامه ریزی برای ساماندهی تابلوهای راهنمای توریسم این منطقه هم خبر داد و گفت: در تلاشیم تا با همکاری اداره کل حمل و نقل پایانه ها کار ساماندهی تابلوهای راهنمای توریسم در جاده های اورمانات را به عنوان یکی از پروژه های زیرساختی ثبت جهانی منظر فرهنگی تاریخی اجرا کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی استان همچنین ساماندهی این تابلوها را به منظور ارتقاء کیفیت خدمات رسانی به گردشگران اعلام کرد و گفت: ساماندهی این تابلوها به مسیریابی راحت تر گردشگران کمک کرده و مانع از سردرگمی آنها می شود. علاوه براین جذب گردشگران بیشتر را نیز بدنبال دارد.

وی خاطرنشان کرد: برای اجرای این برنامه علاوه بر تیمی کارشناسی که تشکیل داده ایم، از آژانس های گردشگری نیز خواسته ایم تا مناطقی را که در اورامانات از نظر تابلوهای راهنمای گردشگری نیازمند ساماندهی هستند را به ما معرفی کنند.

قادری در ادامه تاکید کرد: ساماندهی تابلوهای راهنمای گردشگر یکی از برنامه های اداره کل میراث فرهنگی استان است که در فاز اول آن را در منطقه اورامانات به دلیل پروژه ثبت جهانی اجرا می کنیم، اما به مرور در سایر مناطق گردشگرپذیر استان هم اجرا خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: