• جمعه ۱۴ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 984-8414-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس انجمن زوران کشور:

امسال اشاعه "زوران" را در سطح کشور دنبال می‌کنیم


رئیس انجمن زوران کشور از برنامه ریزی برای توسعه ورزش زوران در سطح کشور طی سالجاری خبرداد.  

 به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، بهرام بهروش درجمع خبرنگاران بابیان اینکه از ابتدای امسال گام های مثبتی برای ثبت جهانی زوران به نام کرمانشاه برداشته شده، اظهارکرد: سفر رئیس فدراسیون جهانی بازی های بومی محلی و کارشناس ارشد یونسکو به کرمانشاه در ماه های ابتدایی سال شروعی خوب برای این هدف بود. 

وی از انجام برنامه ریزی های دقیق برای توسعه زوران در ادامه سال 98 خبر داد و عنوان کرد: در نظر داریم امسال با برگزاری کلاس های آموزشی و مسابقات مختلف شرایط را برای ثبت جهانی این ورزش سنتی تسهیل تر کنیم. 

رئیس انجمن زوران کشور تصریح کرد: بدنبال این هستیم امسال اشاعه و توسعه زوران را در اکثر مناطق کشور داشته باشیم تا این رشته در همه استان ها جا بیفتد. 

وی بابیان اینکه تحقق این هدف امکان برگزاری مسابقات کشوری را فراهم می کند، اعلام کرد: پس از توسعه زوران در سطح استان ها، راه انداری این رشته در بین چند کشور همسایه هدفی است که در پی آن هستیم. 

بهروش تاکید کرد: در این راستا، دعوت از کشورهای همسایه و آموزش زوران به آنها به منظور رسمیت بخشیدن بیشتر به این رشته را اجرا خواهیم کرد. 

وی یادآورشد: با توسعه زوران در کشور و راه اندازی آن در چند کشور همسایه می توانیم مسابقات بین المللی زوران را در کرمانشاه به عنوان خاستگاه این رشته برگزار کنیم. 

رئیس هیات بومی محلی استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش به برگزاری 48 جشنواره بومی محلی در سطح کرمانشاه طی سال گذشته اشاره کرد و گفت: امسال هم بنا داریم با توجه به تقویم ورزشی که تدوین کرده ایم حداقل 10 جشنواره بومی محلی را در استان برگزار کنیم. 

وی در خصوص چرایی کاهش تعداد جشنواره ها نیز گفت: در برنامه ریزی که امسال انجام داده ایم، تلاش شده تا جشنواره ها را به سمت کیفی شدن پیش ببریم. در این راستا به جای اینکه در شهرستان های مختلف جشنواره های متعدد را برگزار کنیم، تلاش خواهیم کرد تا جشنواره ها بصورت منطقه ای برگزار شوند، به این معنا که چهار شهرستان را انتخاب می کنیم تا شهرستان های مجاور خود را در برگزاری جشنواره های منسجم منطقه ای تحت پوشش قرار دهند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: