• یکشنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 984-9314-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

تئاتر ملی "مرصاد" لنگِ 240 میلیون تومان!

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسلام آبادغرب از لزوم تامین اعتبار 240 میلیون تومانی برای برگزاری یازدهمین جشنواره تئاتر ملی مرصاد خبر داد و افزود: در صورت تامین اعتبار این جشنواره 12 تا 16 مرداد ماه امسال برگزار می‌شود.

خسرو تمری در گفت و گو با خبرنگار سرویس «فرهنگی و هنری» ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به اتمام فراخوان یازدهمین جشنواره تئاتر ملی مرصاد، گفت: در این دوره بیش از 160 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

وی افزود: آثار ارسالی از 26 استان کشور است و این امر نشان می دهد تئاتر ملی مرصاد جایگاه خود را در میان گروه های هنری کشور یافته است.

تمری با اشاره به برگزاری این جشنواره در دو بخش صحنه ای و خیابانی، گفت: بعد از بازبینی اولیه در هر بخش، 10 تا 12 اثر به مرحله نهایی و اجرا در جشنواره راه می یابد.

وی تاکید کرد: موضوعات جشنواره حول محور عملیات مرصاد، دفاع مقدس و مقاومت است و موضوعاتی مانند مدافعان حرم و بحث آسیب های اجتماعی نیز امسال لحاظ شده است.

تمری با اشاره به برگزاری این جشنواره در اسلام آبادغرب گفت: تلاش بر این است که اجراهای خیابانی تئاتر ملی مرصاد، علاوه بر شهر اسلام آبادغرب، در بخش حمیل نیز اجرا شود.

وی افزود: در مجموع چهار نقطه در شهر اسلام آبادغرب و بخش حمیل برای اجرای تئاترهای خیابانی در نظر گرفته شده و در طول برگزاری جشنواره مجموعا 40 اجرای خیابانی در این نقاط خواهیم داشت.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسلام آبادغرب از لزوم تامین اعتبار 240 میلیون تومانی برای برگزاری این جشنواره خبر داد و افزود: نیمی از این اعتبار باید از طریق اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیم دیگر آن از طریق سایر منابع تامین شود که خوشبختانه فرماندار اسلام آبادغرب در این زمینه قول مساعد داده اند.

تمری تصریح کرد: در صورت تامین اعتبار می توانیم برگزار کننده جشنواره باشیم و سر موعدد مقرر این جشنواره را برگزار کنیم، در غیراینصورت زمان برگزاری جشنواره تا زمان تامین اعتبار به تاخیر خواهد افتاد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: