• سه شنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-12214-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

ورود شیرینی و آب میوه‌های صنعتی به بیمارستانهای کرمانشاه ممنوع شد

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه از ممنوعیت  ورود شیرینی و آب میوه های صنعتی به بیمارستانهای استان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، محمودرضا مرادی اظهار کرد:  از پانزدهم تیرماه طرحی در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اجرا شده که از ورود شیرینی و آب میوه های صنعتی به بیمارستان جلوگیری می شود، زیرا این مواد خوراکی باعث آسیب رساندن به سلامتی می شود.

مرادی افزود: ملاقات کنندگان باید از آوردن شیرینی و آب میوه های صنعتی اجتناب کنند و توصیه می شود در صورت تمایل از میوه های تازه و آب‌میوه طبیعی تازه استفاده کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه همچنین با بیان اینکه یکی از مشکلات اساسی بیمارستانها  تعداد زیاد ملاقات کنندگان است، گفت: توصیه می شود مردم از ملاقات گروهی بپرهیزند و بدانند ترجیحاً حضور یک نفر به نمایندگی از هرخانواده کفایت می کند.

وی گفت: عیادت از بیمار یک سنت حسنه است، به شرطی که مزاحمتی برای کادر درمان و بیمار ایجاد نکند، در حالیکه در بسیاری از بیمارستانها زمانی که پرستاران و پزشکان باید به بیماران رسیدگی کنند با حجم گسترده‌ای از همراهان و ملاقات کنندگان روبرو هستند که این امر موجب اختلال در درمان بیمار می شود.

مرادی اظهار کرد: از دیگر مواردی که عیادت کنندگان باید رعایت کنند این است که از آوردن کودکان به بیمارستان خودداری کنند، زیرا محیط بیمارستان یک محیط آلوده است و کودکان نیز حساس هستند و احتمال انتقال بیماریها وجود دارد.

وی عنوان کرد: امیدوارم تغییر رویه ای در فرهنگ ملاقات از بیماران بوجود آید و عیادت ها را به زمان بهبودی در منزل بیمار موکول کنیم.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: